7.10.2015 - 30.10.2015 Galeria Platan, Program, Wydarzenia, Wystawa

BROKEN BOUNDARIES

Wystawa fotografii współczesnej z udziałem polskich i węgierskich artystów w ramach Festiwalu CAFE Budapest 2015.

7 października (środa), godz. 19.00 — 30 października 2015 r. (piątek)
1061 Budapest, Andrássy út. 32

Artyści:
Jarek Kubicki (PL), Rafał Karcz (PL), Mészáros Zsuzsanna (HU), Nagy Zopán (HU)
Kuratorzy: Tomasz Piars (PL), Petrik Tamás (HU)

Na wernisażu odbędą się koncerty Rats Kill Bats i Schyzzo.com !

Wystawa rozpoczyna się 7 października i ukaże prace dwóch polskich oraz dwóch węgierskich artystów. Tematem ekspozycji będą granice pomiędzy muzyką i jej gatunkami oraz różnymi formami sztuk pięknych. Prace dadzą wgląd do wnętrza tradycyjnych jak i nowoczesnych metod tworzenia fotografii. Ukażą komercyjne i artystyczne podejście twórców łączących w swoich pracach temat żywej istoty oraz innowacyjnych materiałów użytkowych.

Jarek Kubicki ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, następnie pracował w agencji reklamowej. Obecnie prowadzi własne studio graficzne (Insania Evidens). Pierwsza jego wystawa odbyła się w Gdańsku w 2013 roku, niemniej jednak prezentował swoje prace na wielu wernisażach w Belgii czy Rumunii. W swoich pracach używa zazwyczaj technologii multimedialnych zaś swoje inspiracje czerpie z mrocznego gatunku muzyki oraz ludzkiego ciała,  dokonując autorskiej reinterpretacji.

Rafał Karcz studiował historię sztuki oraz wzornictwo przemysłowe, obecnie pracuje w Krakowie. Jego  album stworzony z autorskich zdjęć będzie można podziwiać na zbliżającej się wystawie. Jego prace ukazają awangardowe oraz nowoczesne podejście do tradycyjnie kreowanych metod.

Zsuzsanna Mészáros uczestniczka wielu wystaw i zwyciężczyni konkuru fotograficznego Nikon 24/7 w 2012 jak i 2013 roku. Fotografia mody jest jej podstawowym elementem przy tworzeniau prac co jest nieodłącznym komponentem jej punktu widzenia.  Od  początku kariery w jej pracach można dostrzec charakterystyczny i indywidualny nastrój zdjęć. Fotografie przedstawiają połączenie symbolizmu i osobistych doświadczeń autorki.

Zopán Nagy jest pisarzem i fotografem, wydał wiele książek oraz wystawiał w Paryżu, Warszawie i w wielu miejscach na Węgrzech. Preferuje korzystanie z technik analogowych, prezentując autorską wizję różnorodnych tematów.

Jedną z kluczowych atrakcji wieczoru będzie występ zespołu Rats kill Bats założonego w 2014 roku. Uzupełniają oni lokalną scenę muzyczną sięgając swoimi korzeniami do gatunku deathrock i punk.
Obok Rats kill Bats wystąpi grupa Schyzzo.com, która rozpoczęła działalność w 2004 roku. Zagrali na wielu festiwalach na Węgrzech i poza granicai kraju. Ich muzykę można opisać jako “potężną, intynsywną a jednocześnie bardzo melodyjną”. W swojej pracy łączą m.in. elementy breakbeat czy electro.
 
from to
Scheduled Galeria Platan Program Wydarzenia Wystawa

Wirtuozi V4+ 🗓

Program „Wirtuozi V4+. Międzynarodowy talent show” miał już pięć edycji lokalnych, emitowanych tylko na Węgrzech. Zachęceni ogromnym zainteresowaniem widzów organizatorzy postanowili rozszerzyć jego formułę na skalę międzynarodową, zapraszając do udziału uzdolnionych młodych ludzi z krajów grupy wyszehradzkiej - Czech, Polski, Słowacji a także z Serbii.
26 11.2020 Muzyka, Program, Wiadomości

LEGIONY z okazji Narodowego Święta Niepodległości 🗓

Uroczysty pokaz filmu LEGIONY Dariusza Gajewskiego z okazji Święta Narodowego 11 listopada. Filmowa superprodukcja to porywającą opowieść o legionowym pokoleniu lat I wojny światowej, które wywalczyło Polsce Niepodległość. Opowieść o młodych ludziach, którzy nie wahali się, by rzucić się w wir walki o odzyskanie państwowości, ale także o tych, którzy dopiero zrozumieli, że tylko w wolnej Polsce zrealizują swoje marzenia.
09 11.2020 Aktualnosci, Film, Program

ODWOŁANY -Wójciński/Szmańda Quartet / Polska Jazz 2020

Muzyka kwartetu oparta jest na swobodnej improwizacji, która w naturalny sposób przybiera formę zamkniętych kompozycji.
05 11.2020 Muzyka, Program