13.11.2015 Muzyka, Program, Wydarzenia

Polska Jazz – 3.

Koncert Pink Freud w ramach Polskiego Festiwalu Jazzowego w BMC.

13 listopada 2015 r. (piątek), godz. 21.00
Budapest Music Center, Opus Jazz Club, Budapest, IX. Mátyás u. 8.

Wojtek Mazolewski – bass guitar
Adam Milwiw-Baron – trumpet, electronics
Karol Gola – baritone saxophone
Rafal Klimczuk – drums

Pink Freud założony w 1998 roku to jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie i nie tylko. Zespół przyczynił się do zmiany generacyjnej na polskiej scenie jazzowej i do otworzenia rynku wydawniczego na siłę muzyki niezależnej. Formacja przedefiniowała jazzową kompozycję dla pożytku publiczności nowoczesnej i wymagającej. Muzyka zespołu wychodzi daleko poza kanony tradycyjnej formy improwizacji i pomimo klasycznego instrumentarium wzbogaconego o najnowsze muzyczne narzędzia elektroniczne ociera się o różne style od punkrocka i rocka, poprzez drum’n bass, jungle i dub aż po eksperymentalną muzykę elektroniczną. W pełni świadome przekraczanie granic gatunkowych w połączeniu z kolektywną improwizacją stwarza niesamowicie energetyczną, pełną subtelnych melodii muzyczną kąpiel dla publiczności wrażliwej i świadomej. Krytycy o zespole: „to muzyka radykalna (…), jazz z najwyższej półki” – Piotr Iwicki, „Gazeta Wyborcza”; „Z nadziei polskiego jazzu Pink Freud zmieniają się w jego główną siłę” – Jacek Skolimowski „Przekrój”.

Pink Freud założony w roku 1998 przez Wojtka Mazolewskiego – gitara basowa, tworzą wybitni instrumentaliści i soliści. Kwartet ten stał się obecnie najgorętszym muzycznym towarem eksportowym polskiej kultury. Entuzjastyczne recenzje krytyków potwierdziła swym licznym przybyciem publiczność podczas niezliczonych koncertów w kraju i zagranicą, m.in. Japonia, Meksyk, Chile, Argentyna, Peru, Maroko, Niemcy, Austria, Francja, Portugalia, Włochy, Węgry, Szwecja, Słowenia, Słowacja, Czechy, Ukraina, Rumunia. Zespół ma na koncie wiele prestiżowych nagród m.in. tytuł płyty roku 2010 programu 3 Polskiego Radia dla albumu  „Monster of Jazz”; trzykrotne zwycięstwo w prestiżowej ankiecie JazzTop miesięcznika Jazz Forum w kategorii najlepszy zespół elektryczny w latach 2007, 2008, 2010 oraz Jazzowy Oscar przyznawany przez stowarzyszenie Melomani; nagrodę Yach na festialu Yach Film 2005 w kategorii „Inna Energia” za teledysk do utworu  „Come as you are”; Grand Prix festiwalu Yach Film 2007 za teledysk do utworu „Dziwny jest ten Kraj” otwierający album „PUNK FREUD”; nagrodę na festiwalu Northernwave w Islandii za teledysk do utworu „Dziwny jest ten Kraj”.

 Pink Freud to nie tylko muzyka. Zespół miał okazję kilkukrotnie z powodzeniem skomponować ścieżkę dźwiękową do filmów niemych też.

facebook.com/pinkfreudmusic 


Bilety w cenie 1000 HUF, sprzedaż na stronie: jegy.hu 

Prosimy nie zapominać o rezerwacji stolików w Opus Jazz Club przed koncertem, pod numerem: (+36 1) 216 7894

Scheduled Muzyka Program Wydarzenia