25.11.2015 - 14.01.2016 Galeria Platan, Program, Wydarzenia, Wystawa

WAVES

Instalacja interaktywna

25 listopada 2015 r. (środa), godz. 19.00 — 14 stycznia 2016 r. (czwartek)
1061 Budapest, Andrássy út. 32

Artyści: Elwira Wojtunik, Popesz Csaba Láng / Elektro Moon Vision

Otwarcie wystawy odbędzie się 25 listopada o godzinie 19.00
Wystawę otworzy historyk sztuki Zsuzsanna Szegedy-Maszak
Podczas otwarcia zagra Kornelia Binicewicz / Ladies od Records

WAVES to instalacja interaktywna podejmująca temat spontanicznego wejścia w sytuację, doświadczenia jej i stania się jej częścią. Wizualnie, generatywna projekcja przywołuje wygląd i ruch morskich fal, które reagują na ruch poddając się niejako “dyrygowaniu” przez osobę wchodzącą w interakcję z nimi, pozwalając na bezpośrednie wpływanie odbiorcy na ich kształt, częstotliwość i gęstość. Każdorazowa interferencja jest unikalna i niepowtarzalna, będąc wynikiem wciąż to nowych konfiguracji przestworzonych danych cyfrowych.

Tytuł odnosi się nie tylko do fal, ale także do fal w rozumieniu zaburzenia rozprzestrzeniającego się w ośrodku oscylując wokół położenia równowagi – zjawiska, które stało się inspiracją dla autorów podczas projektowania tej instalacji.

Praca nawiązuje do jednego z najważniejszych i najgłośniejszych wydarzeń happeningowych w sztuce polskiej końca lat sześćdziesiątych XX wieku – “Panoramicznym Koncertem Morskim” Tadeusza Kantora, który miał miejsce 23 sierpnia 1967 roku na plaży w Łazach.

Elektro Moon Vision

Elwira Wojtunik i Popesz Csaba Láng –  polsko-węgierski duet artystyczny znany jako Elektro Moon Vision, który powstał w Budapeszcie w 2004 roku. Poruszają się w obszarach kreacji wizualnej, w ich portfolio znajdują się projekty multimedialne związane z nurtem szeroko pojętej sztuki wideo realizowane w formie widowisk wizualnych, performance’u audiowizualnego, interaktywnych instalacji, wielkoformatowych projekcji multimedialnych, w tym mappingu i projekcji scenograficznych w spektaklach teatralnych. Na potrzeby swoich realizacji często projektują własne konfiguracje technologiczne, włączając kodowanie i programowanie.Ich prace prezentowane były m.in. w galerii Salon Projektionist i MuseumsQuartier w Wiedniu, w galerii Akarenga Soko w Yokohama, w Japonii oraz na Międzynarodowym Biennale Sztuki Mediów WRO 2011, 2015, a także podczas znaczących międzynarodowych festiwali prezentujących nowatorską sztukę wizualną. Ich interaktywna instalacja ‘Re-Kreacja’ znajduje się w kolekcji Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie. Są laureatami stypendium MuseumsQuartier w Wiedniu oraz 1. nagrody konkursu ‘Choping’ Narodowej Galerii Sztuki Zachęta i WEF.

elektromoon.co.nr

Kornelia Binicewicz – Ladies on Records
https://soundcloud.com/ kornelia-binicewicz/ ladies-party-turkish-and-in ternational-ladies-mix
https://www.mixcloud.com/ easycheesy/go-girls/
https://www.mixcloud.com/ korneliabinicewicz/
http:// ladiesonrecords.strikingly. com/

from to
Scheduled Galeria Platan Program Wydarzenia Wystawa