20.04.2017 Muzyka, Program, Wydarzenia

Black Bird (PL)

Polski koncert jazzowy w Budapest Jazz Club.

20 kwietnia 2017 r. (czwartek), godz. 20.00
Budapest Jazz Club, 1136 Budapest, Hollán Ernő u. 7.

Muzyka BlackBird czerpie inspiracje zarówno z twórczości kultowych postaci światowej sceny muzycznej takich jak Keith Jarrett, Tomasz Stanko, Marcus Miller czy legendarny już Miles Davis jak również z prac nowego pokolenia reprezentowanego przez Roberta Glaspera i Christiana Scotta. Jednak ten założony w 2012 kwintet zdecydowanie stawia na świeżość brzmienia, z niespotykana precyzją aranżuje własne, autorskie kompozycje trzymając się z daleka od odgrzewanych standardów. 

W ich twórczości zagłębiającej się w nurty jazzu, jazz-rocka, rocka i fusion nieustannie przenikają na powierzchnie charakter i bogactwo doświadczeń członków zespołu. Liryka amerykańskiego mainstreamu staje w opozycji do ostrej sekcji rytmicznej noszącej w sobie potężny ładunek energii. Słowiańska dusza daje o sobie znać w nieokiełznanych improwizacjach w których muzycy dają świadectwo swojej wirtuozerii a całość spowita jest w mrocznych, tchnących chłodem wariacjach wzorowanych na skandynawskim brzmieniu. Świeże. Oryginalne. Inspirujące.

BlackBird tworzą: Michał Walczak – gitara elektryczna, Michał Rorat – fortepian, Paweł Surman – trąbka, Bartek Bednarek – gitara basowa, Michał Dziewiński – perkusja. 

Scheduled Muzyka Program Wydarzenia