29.06.2017 Muzyka, Program, Wydarzenia

V4 łączy

Uroczysty koncert z okazji przekazywania przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej.

29 czerwca 2017 r. (czwartek), godz. 19.30
Budapest Music Center, koncertterem, 1093 Budapest, Mátyás u. 8.

Dziś wieczorem, 29 czerwca o godz. 19.30, w pięknej sali koncertowej Budapest Music Center ważne wydarzenie kulturalne z okazji zakończenia polskiego i inauguracji węgierskiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej. Honorowymi gośćmi uroczystego koncertu będą Jan Dziedziczak – sekretarz stanu ds. Polonii i dyplomacji publicznej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej wraz z Istvánem Íjgyártó – sekretarzem stanu ds. dyplomacji kulturalnej i naukowej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Handlu Węgier. Obaj ministrowie wygłoszą okolicznościowe przemówienia.

Koncert, którego organizatorem jest Instytut Polski oraz Ambasada RP w Budapeszcie wspólnie z węgierskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Handlu, zgromadzi 300-osobową publiczność, w tym korpus dyplomatyczny akredytowany na Węgrzech, przedstawicieli węgierskiej administracji rządowej, Kancelarii Premiera, Kancelarii Prezydenta i Zgromadzenia Narodowego, ludzie świata kultury, biznesu i mediów, a także liderzy organizacji polonijnych.  

Na program złożą się utwory kompozytorów wszystkich krajów V4 w wykonaniu polskiego duo na skrzypce i wiolonczelę Anna Maria Staśkiewicz & Bartosz Koziak (światowa premiera płyty) oraz młodych solistów węgierskich – laureatów cenionego na Węgrzech show telewizyjnego WIRTUOZI (VIRTUÓZOK), którego celem jest wspieranie talentów w dziedzinie muzyki klasycznej. Akompaniament zapewni orkiestra Opery Budapeszteńskiej. 

Scheduled Muzyka Program Wydarzenia