2.06.2018 Muzyka, Program, Wydarzenia

100nka

Koncert jazzowy w ramach imprezy "Niepodległa Polska w filmie i muzyce".

2 czerwca 2018 r. (sobota), godz. 20.00
Budaörsi repülőtér, 1112 Budapest, Kőérberki utca 36.

Dźwięki 100nki, powstałej w 2004 roku, powinny wprowadzić w wibracje organizmy nawet najtwardszych konserwatystów jazzu. Bębny Przemka,kontrabas Adama i gitara Tomka działają jakby wspólnie jeszcze w podstawówce grali jazz i przez te wszystkie lata, nierozłącznie i bez konfliktów damsko-męskich, do dziś funkcjonują jak niegdyś legendarny telewizyjny duet programu „Sonda” Kurek-Kamiński. Stara gwardia może spać spokojnie i udać się na zasłużoną emeryturę.

Perkusyjna ekwilibrystyka, pewny siebie, głęboki sound kontrabasu, poszukiwanie nieoczywistych dźwięków poza tradycyjnymi skalami harmonicznymi dzięki grze smyczkiem, płynne przejścia od sonicznych eksperymentów z efektami do elektrycznych melodii. Niebywałe umiejętności techniczne, głowy otwarte na wpływy muzyki improwizowanej różnych części świata przy jednoczesnej próbie nadania własnej muzyce indywidualnego charakteru.

To wszystko można usłyszeć zarówno na czterech, dotychczasowych płytach zespołu, na których muzycy współtworzyli z Mikołajem Trzaską, Antonim Gralakiem i Herbem Robertsonem, jak również na koncertach, gdzie 100nka potrafi efektownie wykonywać skomplikowane aranżacje, jak i bez pamięci oddawać się energetycznej otwartej muzyce free.

Więcej informacji

 

Scheduled Muzyka Program Wydarzenia