26.04.2019 - 28.04.2019 Literatura, Program, Wydarzenia, Wystawa

Kraina cudów. Ilustracje Marianny Oklejak

Wystawa „Kraina cudów. Ilustracje Marianny Oklejak” to wybór ilustracji z moich dwóch autorskich książek - „Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych” oraz „Cuda niewidy”.

26 kwietnia (piątek), godz. 10.00 — 28 kwietnia 2019 r. (niedziela), godz. 17.00
Millenáris, Nemzeti Táncszínház

Wystawa „Kraina cudów. Ilustracje Marianny Oklejak” to wybór ilustracji z moich dwóch autorskich książek – „Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych” oraz „Cuda niewidy”.
W obydwu tych książkach czerpię z niezwykłego bogactwa polskiej sztuki tradycyjnej – z jej wzorów, form, barw, zwyczajów, znaczeń, które wciąż – jak uważam – są niezwykle żywe, nośne i aktualne.
W książce „Cuda wianki” obrazy splatają się w jedno z fragmentami tradycyjnych pieśni i tworzą sekwencję wpisaną w rytm pór roku i cyklu ludzkiego życia: jest więc miejsce i na zaloty, i ślub, i narodziny i śmierć.
„Cuda niewidy” to książka z zagadkami dla spostrzegawczych, w której prosta folklorystyczna historyjka jest pretekstem do zabawy ludowymi inspiracjami, ze szczególnym uwzględnieniem ukochanych przeze mnie mocnych kolorów i wycinanek.
To nie są tylko książki dla dzieci. Zachęcam do oglądania wszystkich tych, którzy mają po prostu ochotę na trochę zabawy, relaksu i  wycieczkę do krainy cudów – krainy polskiego folkloru.

Marianna Oklejak

from to
Scheduled Literatura Program Wydarzenia Wystawa