15.10.2020 - 18.10.2020 Muzyka, Program Online

21. Międzynarodowy Festiwal Gitarowy – Online

Ze względu na pandemię koronowirusa koncerty światowej sławy artystów z 12 krajów tegorocznej, 21 edycji Szeged IGF odbędą się w dniach 15-18 października w trybie online.

15 października 2020 r. – ONLINE

20:00 – 22:00 Koncert inaugurujący Festiwal – Mateusz Kowalski (PL) i Augustín Nazzetta (ARG)

(Transmisja na żywo na kanale Youtube Szeged IGF i na profilu Facebook.)

W trakcie festiwalu poznamy muzykę gitarową w wersji solowej oraz orkiestrowej; w różnych stylach, od klasycznego, poprzez fingerstyle, flamenco, folk czy Singer-songwriter aż do pop-rocku. Dalsze informacje: https://www.gitarfesztival.hu/hu (www.facebook.com/SzegedIGF)!

Mateusz Kowalski urodził się w 1995 roku w Koszalinie. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 7 lat i przez kolejnych 12 lat uczył się pod kierunkiem Dariusza Schmidta w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie (dyplom z wyróżnieniem). Następnie ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Ryszarda Bałauszki (dyplom z wyróżnieniem). Doskonalił swoje umiejętności także podczas licznych kursów i lekcji mistrzowskich, prowadzonych przez takich wybitnych muzyków, jak Sérgio Assad, Zoran Dukić, Alvaro Pierri, Łukasz Kuropaczewski i Paul O’Dette. Koncertował na całym świecie, szczyci się zwycięstwem w wielu prestiżowych konkursach. W 2019 roku zwyciężył w Londynie w finale prestiżowego EuroStrings European Guitar Festival Collaborative.

from to
Scheduled Muzyka Program
Online Map