5.11.2020 Muzyka, Program Budapest Music Center - Opus Jazz Club / Budapest, IX. Mátyás u. 8.

ODWOŁANY -Wójciński/Szmańda Quartet / Polska Jazz 2020

Muzyka kwartetu oparta jest na swobodnej improwizacji, która w naturalny sposób przybiera formę zamkniętych kompozycji.

Uprzejmie informujemy, że koncert został odwołany.

Wójciński/Szmańda Quartet (PL)

Ksawery Wójciński – kontrabas

Maurycy Wójciński – trąbka

Szymon Wójciński – fortepian

Krzysztof Szmańda – perkusja

Wójciński/Szmańda Quartet to zespół czterech indywidualności muzycznych. Pomysłodawcami przedsięwzięcia są bracia Wójcińscy, którzy po latach niezależnej działalności w różnych składach postanowili stworzyć nową formację zapraszając do współpracy cenionego perkusistę Krzysztofa Szmańdę. Muzyka kwartetu oparta jest na swobodnej improwizacji, która w naturalny sposób przybiera formę zamkniętych kompozycji. Charakter muzyki tworzonej przez zespół jest wypadkową wielu doświadczeń i inspiracji każdego z wykonawców. Wspólnym mianownikiem dla muzyków stała się otwartość na muzykę ponad stylistycznymi podziałami. Takie podejście do materii dźwiękowej wynika z pragnienia wolności, która jest kwintesencją muzyki improwizowanej. W kwietniu 2016 r. nakładem Fundacji Słuchaj ukazała się pierwsza płyta kwartetu – „Delusions”. Jest ona zapisem pierwszego (sic!) spotkania zespołu, które miało miejsce w grudniu 2014 r. w Warszawie.

Płyta „Delusions” spotkała się z uznaniem krytyki muzycznej, m.in. w dorocznej ankiecie krytyków w ramach Polish-Jazz Blogspot została uznana płytą roku 2016 r. W 2016 oprócz koncertów w kraju, zespół występował na festiwalu InJazz w Rotterdamie. Na przełomie czerwca i lipca 2017 r. zespół odbył trasę koncertową w ramach Jazztopad Festival, w ramach której z powodzeniem występował w USA, Kanadzie i Izraelu, w tym również na scenie klubowej Jazz at Lincoln Center w Nowym Jorku, a niezwykle cennym doświadczeniem muzycznym był wspólny koncert z Erikiem Friedlanderem, wszechstronnym muzykiem, wiolonczelistą, mającym na koncie współpracę m.in. z Johnem Zornem. W grudniu 2017 r. Wójciński/Szmańda Quartet został uznany przez międzynarodowe jury za najlepszy zespół showcase’su odbywającego się w ramach Jazz Juniors Hitch On Music Exchange w Krakowie.

https://www.facebook.com/WojcinskiSzmandaQuartet/

Założycielem i współorganizatorem Festiwalu Polska Jazz jest Instytut Polski w Budapeszcie. 

Bilety: bmc.jegy.hu

Scheduled Muzyka Program
Budapest Music Center - Opus Jazz Club / Budapest, IX. Mátyás u. 8. Map

23. Międzynarodowy Festiwal Tańca SoloDuo – online

Polscy tancerze na 23. Międzynarodowym Festiwalu Tańca SoloDuo 2022 - ONLINE!
19 01.2022 22 01.2022 Program, Teatr

Żywe obrazy, czyli igraszki z polskim malarstwem

Instytut Polski oraz Fundacja Rodzice Szkole Polskiej mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy pt. „Żywe obrazy, czyli igraszki z polskim malarstwem”, który odbędzie się 20 stycznia 2022 r.
20 01.2022 07 02.2022 Program, Wystawa

Lem100 – wystawa wirtualna 🗓

A virtuális kiállítás a Lengyel Intézet által meghirdetett gyerekeknek szóló pályázatra beérkező közel 170 alkotást mutatja be.
16 12.2021 Inne, Program, Wiadomości, Wystawa