4.09.2021 Program, Teatr Premier Kultcafé - 1085 Budapest, Üllői út 2-4.

„Hiob” teatru Exit w ramach Festiwalu Ars Sacra w Budapeszcie

Etiuda filmowa będąca adaptacją biblijnej Księgi Hioba.

Wszyscy wiemy, że tabliczka „Exit” umieszczana w sklepach, biurach czy innych miejscach publicznych oznacza wyjście awaryjne. Dla mojej ekipy praca nad tym spektaklem stała się czymś takim. Pomaga wyjść z niewoli niepełnosprawności.

Teatr Exit działający od 2016 roku w Krakowie, został założony przez Macieja Sikorskiego w ramach działań Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Klika”. Zespół aktorski Teatru Exit tworzą wspólnie osoby o różnym stopniu i charakterze niepełnosprawności (osoby z dziecięcym porażeniem mózgowym, niepełnosprawne intelektualnie, niewidome) oraz profesjonalni artyści i muzycy.

Hiob to steatralizowana fabuła, adaptacja biblijnej Księgi Hioba wraz z towarzyszącym jej programem. W główną rolę wciela się chory na wielokończynowe porażenie mózgowe Tomasz Balon. W zasadzie nie wciela się – on jest Hiobem, a może Hiob jest nim? Całość przeplatana jest wierszami recytowanymi przez jednego z aktorów Teatru EXIT Marcina Konika oraz wystawą fotografii Kamili Kansy (Laury Makabresku).

Scenariusz (adaptacja Księgi Hioba) – Maciej Sikorski
Reżyseria – Maciej Sikorski
Muzyka – Adam Szewczyk

Występują: Asia Sych, Ryszard Waligóra, Zbigniew Łuczyński, Marcin Konik, Tomasz Balon, Tadeusz Dylawerski, Maciej Sikorski

Termin: 4 września 2021 r. (sobota), godz. 18.00

Miejsce: Premier Kultcafé –  1085 Budapest, Üllői út 2-4.

Wstęp wolny, wymagana jest rejestracja pod adresem: budapeszt@instytutpolski.pl

Spektakl zorganiowany w ramach Festiwalu Ars Sacra przy wsparciu Instytutu Polskiego w Budapeszcie.

Scheduled Program Teatr
Premier Kultcafé - 1085 Budapest, Üllői út 2-4. Map