5.10.2021 Film, Program, Wydarzenia Párbeszéd Háza - 1085 Budapest, Horánszky utca 20.

Położna

Pokaz filmu o Stanisławie Leszczyńskiej, bohaterce okresu okupacji, położnej w obozie w Oświęcimiu w reżyserii Marii Stachurskiej.

W 1943 roku Stanisława Leszczyńska za pomoc osadzonym w łódzkim getcie zostaje aresztowana przez gestapo i wraz z trójką dzieci zesłana do obozu Auschwitz-Birkenau. Tam przechodzi straszliwą próbę życiową. Zostaje akuszerką i w nieludzkich warunkach, na skraju wyczerpania, odbiera 3000 porodów nie tracąc ani jednego dziecka… Jej nazwisko jako jednej z czterech najwybitniejszych Polek ostatniego tysiąclecia zostaje umieszczone na Kielichu Życia i Przemiany Narodu złożonym przez kobiety polskie na Jasnej Górze. Na czym polegał fenomen tej niezwykłej kobiety? W czym tkwiła jej siła? Dlaczego nawet w obliczu śmierci nigdy nie straciła wiary w sens tego co robi?

Termin: 5 października 2021 r. (wtorek), godz. 18.30

Miejsce: Párbeszéd Háza – 1085 Budapest, Horánszky utca 20.

Położna, fot. Krzysztof Mordak

Udział w projekcji jest bezpłatny, koniczne jest jednak dokonanie rejestracji pod następującym linkiem: https://www.parbeszedhaza.hu/esemeny/vaszonkrisztus-a-szuleszno-filmvetites?fbclid=IwAR3xnrhuLEqxBWJKEInEzzGQeLGCis5BGT8p4tFCz1p0oFlWCdnrCMdJNe8

Scheduled Film Program Wydarzenia
Párbeszéd Háza - 1085 Budapest, Horánszky utca 20. Map