26.10.2021 Muzyka, Program, Wydarzenia MOM Kulturális Központ - 1124 Budapest, Csörsz u. 18.

Marcin Wasilewski Trio & Joe Lovano “Arctic Riff” Tour 2021

Prawie 1,5 roku czekamy na możliwość wysłuchania na żywo muzyki z albumu Arcitc Riff w oryginalnym składzie. Szczęśliwie Joe Lovano dołączy do polskiego Tria na trasie koncertowej w wybranych salach i na wybranych festiwalach w Polsce i Europie jesienią 2021 roku.

Kwartet, w skład którego wchodzi nasze najwybitniejsze jazzowe trio Marcina Wasilewskiego, uzupełnione o obecność Joe Lovano, gościa albumu i amerykańską gwiazdę saksofonu tenorowego, w pierwszej części trasy koncertowej wystąpi m. in. na festiwalach: GetCloser w Budapeszcie, w fińskim Espoo na April Jazz Festival, następnie podczas Belgrad Jazz Festival, JazzMi Festival w Mediolanie, Veneto Jazz w Wenecji, Roma Jazz Festival, odwiedzi także Palermo i Katanię na Sycylii oraz hiszpańską Sewillę i Puerto Real (Kadyks), aby następnie zagrać serię koncertów w Polsce: w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku, Krakowie i Katowicach.

Współorganizatorem całej trasy koncertowej jest Fundacja Muzyki Filmowej i Jazzowej, znana m. in. z organizacji krakowskiego konkursu i Festiwalu Jazz Juniors (Trio M. Wasilewskiego jest jednym z lauratów 3. miejsca w 1991 r.). Trasa koncertowa “Arctic Riff Tour 2021” została dofinansowana ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz jest realizowana we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza, Instytutami Polskimi w Budapeszcie, Madrycie i Rzymie, Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i Centrum Kongresowym ICE Kraków, a także Fundacją Zbigniewa Seiferta.

Joe Lovano – saksofon tenorowy
Marcin Wasilewski – fortepian
Sławomir Kurkiewicz – kontrabas
Michał Miśkiewicz – perkusja

Termin: 26 października 2021., godz. 20.00

Miejsce: MOM Kulturális Központ – 1124 Budapest, Csörsz u. 18.

Więcej informacji: https://momkult.hu/programok/marcin-wasilewski-trio-joe-lovano/

Scheduled Muzyka Program Wydarzenia
MOM Kulturális Központ - 1124 Budapest, Csörsz u. 18. Map