20.06.2022 Inne, Program NEB Hivatala, konferenciaterem - Budapest VIII., Vas utca 10.

Prymas Stefan Wyszyński. Biografia

Prezentacja węgierskojęzycznego przekładu biografii „Prymasa Tysiąclecia”.

Prezentacja węgierskojęzycznego przekładu biografii „Prymasa Tysiąclecia” autorstwa Rafała Łatki, Beaty Mackiewicz oraz ks. Dominika Zamiatały.

Termin: 20 czerwca 2022 r., godz. 16.00

Miejsce: sala konferencyjna Instytutu Pamięci Narodowej / NEB Hivatala, konferenciaterem – Budapest VIII., Vas utca 10.

Kardynał Stefan Wyszyński to niewątpliwie jeden z najwybitniejszych Polaków XX w. O jego wyjątkowo ważnej i doniosłej roli w życiu narodu i Kościoła katolickiego świadczą dwa przydomki, którymi zwykło się go powszechnie określać: Prymas Tysiąclecia oraz Niekoronowany Król Polski. 

Biografia Wyszyńskiego autorstwa Rafała Łatki, Beaty Mackiewicz oraz ks. Dominika Zamiatały prezentuje szerokie spektrum działalności wybitnego hierarchy na polu religijnym i społecznym, przybliża też jego nauczanie duszpasterskie. Publikacja opiera się na bogatym materiale źródłowym. Autorzy dotarli do wielu nieznanych do tej pory dokumentów archiwalnych i zweryfikowali niektóre z dotychczasowych ustaleń, proponując nowe ujęcie biografii tej jakże kluczowej dla dziejów Polski postaci.

Książka ukazała się staraniem Komitetu Pamięci Narodowej oraz Instytutu Polskiego w Budapeszcie we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej oraz Wydawnictwem im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Soli Deo.

Scheduled Inne Program
NEB Hivatala, konferenciaterem - Budapest VIII., Vas utca 10. Map