24.07.2020 Aktualności, Film, Wydarzenia

Пятніца з польскім кіно анлайн.”Тры поціскі рук”

Instytut Polski w Mińsku kontynuując cykl spotkań online “PIĄTEK Z FILMEM POLSKIM” zaprasza 24 lipca (w piątek) do obejrzenia filmu „Trzy uściski dłoni”, film ktkometrażowy, Polska, 2010 г., reż. Marcin Latałło
 
👉 Film dostępny pod linkiem: https://ninateka.pl/film/trzy-usciski-dloni-30-minut-studio-munka

👉„Trzy uściski dłoni” – krótka fabuła o zderzeniu marzeń z rzeczywistością 

Podobno wystarczy 6 uścisków dłoni, aby połączyć nas z każdym innym człowiekiem na świecie – z wietnamskim ulicznym sprzedawcą, czy policjantem w Anglii, a nawet gwiazdą z Hollywood. W tej historii zdarzają się tylko 3 uściski: pomiędzy Emilem, Dagmarą i Betą, których drogi skrzyżują się pewnego dnia w Łodzi. Każde z trojga bohaterów o czymś marzy. Emil – o spotkaniu z Davidem Lynchem. Dagmara wróciła z Londynu i szuka dobrej pracy. Beta, dziewczyna z domu, w którym nie brak niczego oprócz miłości i serdeczności – o poznaniu bliskiej osoby. Ich marzenia nie spełnią się same, trzeba im dopomóc. Które z nich będzie miało dość odwagi i determinacji, by spróbować zrealizować swoje marzenia? Ile uścisków dłoni zbliży ich do tego? 

Marcin Latałło (ur. 9 marca 1967 roku w Warszawie) – reżyser, producent i operator.  Urodził się w Polsce, wychował we Francji, gdzie studiował historię sztuki na Sorbonie i reżyserię w La Fémis (Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa) w Paryżu. Odbył też staż na wydziale operatorskim PWSFTviT w Łodzi. Jest synem Stanisława Latałły, któremu poświecił Ślad (1996), swój pierwszy film dokumentalny, oraz książkę Portret Niedokończony. Współpracował przy filmach Andrzeja Wajdy, Agnieszki Holland i Krzysztofa Kieślowskiego. Dla Telewizji Polskiej (TVP1) zrealizował film dokumentalny Konstelacje (2006), a dla telewizji Arté – film dokumentalny Notre rue (2006). Założył własną firmę produkcyjną Camera Obscura.

Program 30 minut realizowany w ramach Studia Munka ma na celu umożliwienie młodym filmowcom debiutu fabularnego w profesjonalnych warunkach, przygotowując ich do pełnometrażowego debiutu kinowego. Przywraca zarazem tradycję filmu nowelowego, umożliwiając młodym twórcom wypowiedzi na ważne, aktualne tematy w filmie krótkometrażowym.

Scheduled Aktualności Film Wydarzenia