20.11.2020 - 22.11.2020 Film, Wydarzenia

POLSKIE KINO online

Pokaz filmu "MONUMENT" (2019). Online-spotkanie z reżyserką filmu Jagodą SZELC. Prowadzący - krytyk filmowy Anton Sidorenko.
UWAGA! Dostęp do dzisiejszego pokazu filmu „Monument”, reż. Jagoda Szelc (Polska):
https://vimeo.com/479469182/a54f23bb69
HASŁO: IP_MJS_2011
Link będzie aktywny do g. 24:00 22 listopada (niedziela) 2020 r.
Istnieje możliwość wyboru napisów w języku białoruskim i polskim.

🎬 Instytut Polski w Mińsku kontynuuje cykl spotkań i pokazów filmowych POLSKIE KINO ONLINE . Prezentujemy współczesne polskie kino i jego twórców, pokazujemy nowe filmy i rozmawiamy z ich autorami. Kolejny wieczór poświęcony będzie młodym polskim autorom.  
🎥 ❗️ 20 listopada o godz. 18:00 BY (16:00 PL)❗️ zapraszamy Państwo na pokaz filmu  “MONUMENT” (2019), reż. Jagoda SZELC, oraz online-spotkanie z reżyserką filmu, jedną z najciekawszych i najoryginalniejszych obecnie twórczyń w Polsce, które odbędzie się na profilu Instytutu Polskiego w FB  https://www.facebook.com/instytutpolski.wminsku. Prowadzący – białoruski krytyk filmowy Anton Sidorenko.

🎥Pokaz filmu „MONUMENT” będzie bezpłatny, ale ograniczony czasowo.

🎥Film w wersji HD w oryginale oraz z napisami w języku białoruskim i polskim będzie dostępny pod adresem https://vimeo.com/479469182/a54f23bb69 .
Od razu po online-spotkaniu na FB opublikujemy hasło do linku filmu.
🎥Hasło będzie dostępne w komentarzach do transmisji oraz  w zakładce wydarzenia na profilu FB lub na stronie Instytutu Polskiego w Mińsku:
FB: https://goo.su/2LZO
WWW: https://goo.su/2lzP

🎬 “MONUMENT” (Polska, 2019), 108 min. reż. Jagoda SZELC,
    Nie znali się, bo byli zbieraniną studentów z różnych lat.
    Wiedzieli, że obudzili się nad ranem w zimnym busie.
    Wiedzieli, że praktyki maja się odbyć w hotelu pod okiem doświadczonej Managerki.
    Wiedzieli, że będzie to dla nich duża próba, nie wiedzieli jak trudna.
    Nie wiedzieli, że czas jest względny, a przestrzeń staje się figurą niemożliwą.
    Monument.

Dyplom filmowy studentów aktorstwa Szkoły Filmowej w Łodzi, w reżyserii Jagody Szelc. To kontynuacja tradycji (!) Szkoły Filmowej w Łodzi – tworzenia obok dyplomowych spektakli – dyplomowego filmu.
Monument to hipnotyczna opowieść o grupie studentów hotelarstwa, którzy późną nocą przybywają do tajemniczego hotelu, by odbyć w nim praktyki. Szybko okazuje się, że miejsce nie należy do zwyczajnych. Despotyczna menadżerka pozbawia bohaterów imion i zmusza ich do wykonywania niezrozumiałych czynności. Choć studenci orientują się, że coś jest nie tak, nie wiedzą, że w hotelu czas jest względny, a przestrzeń staje się figurą niemożliwą.
Film otrzymał Nagrodę Specjalną w Konkursie “Inne Spojrzenie” Festiwalu Filmowego w Gdyni w 2018, a w styczniu 2019 roku miał międzynarodową premierę podczas Rotterdam Film Festival w prestiżowej sekcji “Voices”.

Zdjęcia do filmu zrealizował: Przemysław Brynkiewicz. Montaż: Anna Garncarczyk. Udźwiękowienie: Rafał Nowak. Scenografia: Natalia Giza. Kostiumy: Maja Pawlikowska. Charakteryzacja: Paula Adryańczyk, Joanna Siwy. Kierownictwo produkcji: Witold Franczak Producent: Agata Golańska. Opieka artystyczna: Mariusz Grzegorzek 

Na ekranie: Zuzanna Pawlak, Anna Biernacik, Paulina Lasota, Karolina Bruchnicka, Anna Bolewska, Weronika Asińska, Anna Bieżyńska, Paulina Walendziak, Magdalena Wieczorek, Marta Wiśniewska, Oskar Borkowski, Mateusz Czwartosz, Jakub Gola, Adam Gradowski, Dawid Ptak, Patryk Kabała, Adrian Brząkała, Jakub Matwiejczyk, Mateusz Więcławek, Jakub Zając oraz Dorota Łukasiewicz-Kwietniewska.

from to
Scheduled Film Wydarzenia