30.06.2021 - 31.08.2021 Sztuka, Wydarzenia

Interaktywne czasopismo

"SZTUKA bardzo polska". IІ- 2021.

Instytut Polski w Mińsku ma przyjemność przedstawić drugi numer interaktywnego kwartalnika „SZTUKA bardzo polska” – II-2021.

#zostaćwdomu przy tak pięknej pogodzie jest trudne, ale nasz nowy numer można czytać, oglądać i słuchać wszędzie – pod baldachimem drzew, parasolem plażowym czy w parkowej altance.
Letni numer wcale nie jest frywolny. A sjesta będzie chyba najlepszym czasem na skupienie i refleksję – nad życiem i nieśmiertelnością.
 „Nie wszystek umrę” – cytuje Horacego mistrz erotycznego figuratywizmu Jerzy Nowosielski. Ten sam cytat z ody Horacego znajduje się na pomniku Meczysława Karłowicza w Tatrach. Młody kompozytor, który zginął tak tragicznie i przedwcześnie, uwielbiał pozować do kamery na tle gór. Energią światła naładowane są również zdjęcia Krzysztofa Komedy z zaśnieżonego kempingu jazzowego w Zakopanem. Ojciec polskiego jazzu też zmarł zbyt młodo…
Upał to najlepszy czas, aby zanurzyć się w „Zimnej Rewolucji”, wystawie socrealistycznej sztuki z Europy Środkowo-Wschodniej, lub wyruszyć w Artystyczną Podróż Hestii wraz z przyszłymi gwiazdami polskiej sceny artystycznej.
Zapraszamy do obejrzenia ogólnopolskiego festiwalu O!PLA – Twojego przewodnika po świecie autorskiej animacji dla widzów w każdym wieku.
W „Wirtualnej Galerii Sztuki” Instytutu Polskiego w Mińsku czekają na Ciebie dwie wspaniałe wystawy: plakaty poświęcone 100-leciu Lema, który jak wiadomo, widział przyszłość, oraz kolekcja fotografii Urszuli Czartoryskiej.

A jeszcze dowiesz się, dlaczego Białystok nazywany jest „mekką lalkarzy”, zanurzysz się w dżungli polskiej grafiki, poczujesz wolny duch Warszawy poprzez dużą kolekcję darmowych czcionek i to wszystko – z akompaniamentem góralskich melodii zespołu VOŁOSI!

from to
Scheduled Sztuka >Wydarzenia