19-03-2021 Aktualności

Polska propozycja na 65. Konkurs Piosenki Eurowizji w Rotterdamie

Piosenka "The Ride" w wykonaniu RAFAŁA to polska propozycja na 65. Konkurs Piosenki Eurowizji w Rotterdamie!

Piosenka “The Ride” w wykonaniu RAFAŁA będzie utworem reprezentującym Polskę w konkursie Eurowizji 2021.

Utwór „The Ride” został napisany i skomponowany przez szwedzkich kompozytorów: nominowanego  do nagrody GRAMMY Joakima Övreniusa, Thomasa Karlssona, Clarę Rubensson, Johana Mauritzsona. Piosenki stworzone przez tych uznanych autorów zajmują czołowe miejsca na listach przebojów na całym świecie.

Dyrektorem artystycznym wideoklipu i występu scenicznego „The Ride” jest Mikołaj Dobrowolski, choreografię stworzył Agustin Egurrola, a wideo wyreżyserował Pascal Pawliszewszki.

RAFAŁ (Rafał Brzozowski) – jest piosenkarzem, prowadzącym show i jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobowości telewizyjnych w Polsce. W 2020 był jednym z prowadzących 18. Konkurs Eurowizji Junior. Oprócz miłości do muzyki, jego wielką pasją jest lotnictwo i sport (Rafał zdobył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w zapasach). Rafał posiada Licencję Pilota Turystycznego, a obecnie jest w trakcie zdobywania licencji akrobacji.

  1. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w hali Ahoy w Rotterdamie. Koncerty odbędą się w następującej kolejności:

półfinał nr 1 – 18 maja (wtorek),
półfinał nr 2 – 20 maja (czwartek)
koncert finałowy – 22 maja (sobota).

Polska zaprezentuje się w drugim półfinale (czwartek, 20 maja) obok Austrii, Mołdawii, San Marino, Serbii, Islandii, Czech, Grecji, Estonii, Danii, Bułgarii, Szwajcarii, Finlandii, Litwy, Gruzji, Portugalii oraz Albanii.

Organizatorem tegorocznej Eurowizji ponownie jest Holandia z uwagi na odwołanie zeszłorocznego konkursu w związku z pandemią koronawirusa. Ostatnim zwycięzcą Eurowizji jest Duncan Laurence z piosenką “Arcade”, który w 2019 roku w Tel Avivie wywalczył zwycięstwo dla Niderlandów. Hasło tegorocznego konkursu Eurowizji to “Open up”.

Więcej informacji znajdziecie Państwo pod adresem:

Rotterdam 2021 – Eurovision Song Contest