23.03.2022 Sztuki wizualne, Wydarzenia Cafét, Moderna Museet Malmö, Ola Billgrens plats 2-4, Malmö

Pomiędzy bliskością a dystansem (MELLAN NÄRHET OCH DISTANS) – wykład o Tadeuszu Kantorze 🗺

Manekin - obiektem, tworzywem i symbolem w sztuce Tadeusza Kantora i Julii Bondesson – to podtytuł wykładu Camilli Larsson w Muzeum Sztuki Współczesnej w Malmö.
Tadeusz Kantor, zdjęcie: Radio Kraków, Public Domain


23 marca o godz. 17.30 Cafét w Moderna Museet (Muzeum Sztuki Współczesnej) w Malmö odbędzie się wykład na temat roli manekinów i lalek w twórczości Tadeusza Kantora oraz szwedzkiej artystki, Julii Bondesson – w rzeźbie, fotografii, filmie, teatrze i sztuce performance’u. Wstęp wolny!

O Camilli Larsson:

Camilla Larsson od wielu lat pracuje jako wykładowczyni oraz kuratorka wystaw sztuki współczesnej. Jej praca doktorska pod tytułem: ”Framträdanden. Performativitetsteoretiska tolkningar av Tadeusz Kantors konstnärskap” (Działania performatywne. Teoretyczne ujęcia performatywności w twórczości Tadeusza Kantora.”) została złożona na uniwersytecie Södertörns högskola w 2021 roku.

Zdjęcie: Anna Hartvig


Wykład odbywa się przy wsparciu Instytutu Polskiego w Sztokholmie.

Więcej informacji tutaj.   


Zdjęcie główne: Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 PL, Wikimedia Commons

Scheduled Sztuki wizualne Wydarzenia
Cafét, Moderna Museet Malmö, Ola Billgrens plats 2-4, Malmö Map

Polskie akcenty na festiwalu Nobel Week Lights

Festiwal Nobel Week Lights 2024 rozświetla miasto piękną sztuką świetlną, dostępną bezpłatnie dla wszystkich w samym centrum Sztokholmu. W tym roku trzy instalacje zostały zainspirowane osiągnięciami polskich noblistek. Będzie również pokazana praca FLUX, stworzona przez polskiego artystę!
07 12.2024 15 12.2024 Artykuły, Design, Język, Litteratur, Litteratur, Muzyka, Sztuka polska, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Det poetiska Europa (”Poetycka Europa”) #2: Polska

Co cechuje polską poezję współczesną? W jaki sposób funkcjonuje w polskojęzycznej przestrzeni publicznej? I w jakim stopniu dociera ona do Szwecji? Na te pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy rozmowy, drugiej z serii rozmów o współczesnej poezji europejskiej - zainicjowanej przez literacki magazyn online Örnen och Kråkan („Orzeł i Wrona”).
31 10.2024 Aktualności, Artykuły, Literatura, Litteratur, Wydarzenia

Koncert Akademii NOSPR wraz z Akademią Królewskiej

Wspólny koncert młodych muzyków grających w Akademiach działających przy Orkiestrach Symfonicznych – w Sztokholmie (Kungliga Filharmonikernas orkesterakademi) i Katowicach (Akademia NOSPR) – pod batutą Vincenta Kozlovsky’ego. W programie utwory Anny Clyne, Carla Nielsena, Witolda Lutoslawskiego i Grażyny Bacewicz. Wstęp wolny!
23 11.2024 Aktualności, Artykuły, Muzyka, Wydarzenia