10.06.2020 Aktualności

Odkryj Polskę

Nowoczesna architektura, wspaniałe muzea, bogata przyroda, smaczna kuchnia oraz szeroki zakres zajęć rekreacyjnych i kulturalnych w Polsce powinny sprawić, że będziesz chciał odwiedzić Polskę po zakończeniu lockdownu. Tymczasem, odkryj Polskę online i zacznij planować swoją podróż już dziś dzięki kampanii #DiscoverPoland!

Głównym celem kampanii #DiscoverPoland jest zachęcenie odbiorców do poznania Polski, umożliwienie obcokrajowcom odkrywania Polski najpierw w Internecie, a ostatecznie zainspirowanie ich do przyjazdu i poznania naszego kraju osobiście. Kampania #DiscoverPoland to wirtualne zwiedzanie zakątków Polski, poznanie naszej kultury, historii, przyrody, tradycji kulinarnych.  

Za pośrednictwem nowych stron Instytutów Polskich i kampanii zapraszamy do wirtualnej podróży po naszym kraju. Chcemy zachęcić odbiorców za granicą do poznania Polski i przyjazdu do nas, gdy już będzie to możliwe – mówił podczas briefingu dla dziennikarzy wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk. 

Kampania prowadzona jest przez MSZ przy wsparciu polskich placówek zagranicznych, w tym szczególnie Instytutów Polskich. Publikowana będzie w mediach społecznościowych. #DiscoverPoland to kolejna po #Polonia4Neighbours i #Poland@yourhome zakrojona na tak szeroką skalę kampania online.

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/diplomacy/discover-poland

Scheduled Aktualności

Det poetiska Europa (”Poetycka Europa”) #2: Polska

Co cechuje polską poezję współczesną? W jaki sposób funkcjonuje w polskojęzycznej przestrzeni publicznej? I w jakim stopniu dociera ona do Szwecji? Na te pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy rozmowy, drugiej z serii rozmów o współczesnej poezji europejskiej - zainicjowanej przez literacki magazyn online Örnen och Kråkan („Orzeł i Wrona”).
31 10.2024 Aktualności, Artykuły, Literatura, Litteratur, Wydarzenia

Koncert Akademii NOSPR wraz z Akademią Królewskiej

Wspólny koncert młodych muzyków grających w Akademiach działających przy Orkiestrach Symfonicznych – w Sztokholmie (Kungliga Filharmonikernas orkesterakademi) i Katowicach (Akademia NOSPR) – pod batutą Vincenta Kozlovsky’ego. W programie utwory Anny Clyne, Carla Nielsena, Witolda Lutoslawskiego i Grażyny Bacewicz. Wstęp wolny!
23 11.2024 Aktualności, Artykuły, Muzyka, Wydarzenia

Performance Pawła Kulczyńskiego podczas tegorocznej iluminacji instalacji

Powoli nadchodzi okres, kiedy każdy z nas pragnie rozświetlić mrok światłem. Serdecznie zapraszamy na obchody 52. rocznicy odsłonięcia dzieła polskiego artysty Władysława Hasiora ‘Słoneczny Rydwan’, które znajduje się na wzgórzu w Södertälje.
19 10.2024 Aktualności, Historia, Sztuka polska, Sztuki wizualne, Wydarzenia