17.03.2021 Aktualności

Kursy języka polskiego na Uniwersytecie w Uppsali

Interesujesz się Polską i językiem polskim? Zapraszamy do studiów polonistycznych w trybie edukacji zdalnej! Z roku na rok rośnie zainteresowanie kursami w ramach studiów polonistycznych oferowanych przez Institutionen för moderna språk na Uniwersytecie uppsalskim. Wszystkie kursy z języka polskiego oferowane są w trybie edukacji zdalnej. Co roku liczba chętnych do rozpoczęcia nauki języka polskiego w Uppsali przekracza 200 osób.

Nasza oferta skierowana jest zarówno do osób pragnących rozpocząć naukę języka polskiego od podstaw, jak również do tych, którzy chcą odświeżyć i ugruntować już posiadane umiejętności. Kurs Polska I, Baskurs, 15 hp rozpoczyna się co roku w semestrze jesiennym i nie wymaga wcześniejszej znajomości języka. W kolejnych semestrach można kontynuować studia na kursach Polska II (15 hp), Polska B (30 hp), Polska C (30 hp) i Polska D (30 hp). Wszystkie kursy są oferowane w trybie online i w tempie 50%. Dzięki takiemu systemowi studia polonistyczne można z powodzeniem połączyć z pracą lub innym kierunkiem studiów i odbywać je bez konieczności przeprowadzania się do Uppsali. W trakcie studiów studenci zapoznają się ze strukturą i gramatyką języka polskiego, pogłębiają swoją wiedzę z literatury, historii i kultury polskiej. W ostatnim semestrze studenci mają możliwość pisania pracy licencjackiej.

Istnieje także możliwość kontynuowania nauki na poziomie zaawansownym. Kursy Polska E1 (30 hp) lub Polska E2 (30 hp) są także oferowane w trybie zdalnym i na 50%.

Dla nauczycieli języka polskiego jako ojczystego oferujemy kurs Modersmålslärarutbildning (30 hp) w tempie 33% (czyli 10 hp na semestr). Jest to kurs łączcy wiedzę teoretyczną potrzebną nauczycielom jęzka polskiego jako ojczystego z wiadomościami z zakresu pedagogiki nauczynia.

W semestrze wiosennym oferujemy także wolnostojące kursy dla osób zainteresowanych kulturą i historią Polski – Polenkunskap, 7,5 hp – oraz dla osób zainteresowanych literaturą polską – Polsk litteraturhistoria, 7,5 hp. Te kursy nie wymagają znajomości języka polskiego i odbywają się całkowicie po szwedzku.

Zapisy odbywają się na stronie www.antagning.se Następny nabór na studia jesienią 2021 odbywa się wiosną, ostateczny termin składania podań do 15 kwietnia 2021.

Natomiast najpóźniej do 15 października 2021 można zapisywać się na kursy wiosenne!

Więcej informacji na temat kursów z języka polskiego w Uppsali można zaleźć na stronie naszego instytutu: www.moderna.uu.se/slaviska. W razie pytań prosimy o kontakt: dr Magdalena Slyk: magdalena.slyk@moderna.uu.se, tel: 018-471 1303 lub Studievägledare studievagledare@moderna.uu.se, tel: 018-471 1431.


Zdjęcie: Uniwersytet w Uppsali

Scheduled Aktualności

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 🗓

Coraz bliżej Święta i rok powoli zbliża się ku końcowi. W związku z tym, chcielibyśmy podsumować, co wspólnie z Wami udało nam się osiągnąć!
24 12.2024 01 01.2025 Aktualności, Galeria

Wizyta studyjna szwedzkich znawców sztuki śladami wystawy

Między 18 a 21 listopada 2024 roku, Camilla Larsson - badaczka, historyk sztuki i wykładowczyni uniwersytetu Södertörns högskola wraz z Mają-Leną Molin - artystyczną dyrektorką galerii Södertälje konsthall, wzięły udział w wizycie studyjnej zorganizowanej przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie (PGS), Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, Instytut Adama Mickiewicza oraz Instytut Polski w Sztokholmie.
18 11.2024 21 11.2024 Aktualności, Artykuły, Galeria

Reportaż pisma Artlover Magazine o stolicy Polski

Pod koniec października, dwóch przedstawicieli szwedzkiego pisma o sztuce Artlover Magazine, redaktor naczelny David Castenfors oraz fotograf Pierre Björk, uczestniczyli w wizycie studyjnej zorganizowanej przez Instytut Polski w Sztokholmie, we współpracy ze szwedzką galerią Coulisse Gallery w Sztokholmie. Celem wizyty było zebranie materiałów do reportażu poświęconego polskiej sztuce współczesnej w Warszawie, który został opublikowany w najnowszym wydaniu Artlover Magazine. Dotychczas magazyn napisał o Brukseli, Rotterdamie, Antwerpii, Turynie i Mediolanie.
27 11.2024 Aktualności, Artykuły, Galeria, Sztuki wizualne, Wydarzenia