15.12.2021 Aktualności, Galeria

Koncert świąteczny krajów UE w Sztokholmie – fotorelacja

We wtorek, 14 grudnia w kościele Adolfa Fryderyka w Sztokholmie odbył się koncert świąteczny zorganizowany przez Komisję Europejską w Szwecji oraz 16 ambasad krajów UE w Szwecji.

W ramach koncertu można było posłuchać 17 unikatowych wykonań najsławniejszych europejskich kolęd w wielu europejskich językach, a także dowiedzieć się więcej na temat ciekawych tradycji świątecznych, o których opowiadali gospodarze wydarzenia. Ogromne podziękowania dla wszystkich organizatorów tego magicznego wieczoru. Wesołych Świąt! 


Więcej o polskich muzykach: Dominice Depczyk, Witoldzie Robotyckim i Januszu Słotwińskim, którzy wykonali „Mizerna, cicha” można przeczytać tutaj.


Nagranie koncertu można zobaczyć na kanale Youtube Komisji Europejskiej, by każdy mógł poczuć atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia!

Scheduled Aktualności >Galeria

Fotoreportaż: Przedpremiera filmu „Żeby nie było śladów”

Ekskluzywny przedpremierowy pokaz filmu „Żeby nie było śladów w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego odbył się 9 maja w kinie Victoria o godzinie 20:30. Aktor, Tomasz Ziętek, oraz producentka filmu Aneta Hickinbotham przybyli do Sztokholmu, by wziąć udział w Q&A po filmie.
09 05.2022 10 05.2022 Aktualności

Solidarność z Ukrainą 🗓

Rankiem 24 lutego 2022 r. wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę. Rosja złamała prawo międzynarodowe i rozpoczęła wojnę. Polacy, jak mało kto, wiedzą, co oznacza wojna.
07 03.2022 Aktualności

Fotorelacja z wystawy Iwony Zając „Return” 🗓

W minioną sobotę, w Centrum Kultury Ronneby konsthall, odbył się wernisaż wystawy „Return”, polskiej artystki Iwony Zając, stworzonej we współpracy z Centrum Kultury Ronneby konsthall, Konst i Blekinge oraz Instytutem Polskim w Sztokholmie. Gratulujemy artystce oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu projektu!
28 01.2022 Aktualności, Galeria