28.01.2022 Aktualności, Galeria

Fotorelacja z wystawy Iwony Zając „Return”

W minioną sobotę, w Centrum Kultury Ronneby konsthall, odbył się wernisaż wystawy „Return”, polskiej artystki Iwony Zając, stworzonej we współpracy z Centrum Kultury Ronneby konsthall, Konst i Blekinge oraz Instytutem Polskim w Sztokholmie. Gratulujemy artystce oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu projektu!


W swojej twórczości Iwona Zając porusza tematy takie jak tęsknota, marzenia, połączenie oraz przeszłość. Praktyka artystki jest pełna szacunku do ciężkiej pracy, można powiedzieć, że jej prace są hołdem dla historii życia ludności po obu stronach Morza Bałtyckiego. W swojej wystawie “Return”, artystka przeplata owe historie tradycyjnymi kwiecistymi wzorami, charakterystycznymi dla haftów tworzonych w szwedzkim regionie Blekinge.


Wystawa potrwa do 13 marca 2022 roku. Serdecznie zapraszamy!

Więcej o wystawie tutaj.  

Zapowiedź wystawy w magazynie “Sydöstran” tutaj (w j. szwedzkim).

Scheduled Aktualności >Galeria

Fotoreportaż: Obchody 50-lecia instalacji Władysława Hasiora „Solspann”

Na przełomie września oraz października 2022 odbyły się obchody 50-lecia instalacji polskiego artysty Władysława Hasiora "Solspann" (Słoneczny Rydwan) w Södertälje, Sztokholm. Projekt był wynikiem współpracy galerii sztuki Södertälje konsthall, regionu Södertälje kommun, organizacji ABF Södertälje-Nykvarn, organizacji Kulturhistoriska Föreningen i Södertälje oraz Instytutu Polskiego w Sztokholmie.
29 09.2022 23 10.2022 Galeria

Fotoreportaż: Dzień Języków 2022 🗓

27 września świętowaliśmy Europejski Dzień Języków (EDL) poprzez organizację kafejki językowej w Europahuset w Sztokholmie.
27 09.2022 Galeria

Fotoreportaż: Wieczór poezji „Pokój światowej poezji” w

We współpracy z EUNIC Stockholm, Instytut Polski zorganizował wieczór poezji „Pokój światowej poezji” (Rum för världspoesi) 21 września 2022 w Rumuńskim Instytucie Kultury w Sztokholmie.
21 09.2022 Galeria