2.04.2022 - 27.04.2022 Design, Wydarzenia galleri blås & knåda, Hornsgatan 26, Stockholm

Wystawa Moniki Patuszyńskiej „TransForms” w galerii blås & knåda w Sztokholmie 🗺

Już 2 kwietnia 2022 roku w galerii blås & knåda w Sztokholmie otwiera się wystawa „TransForms” prezentująca unikatową ceramikę polskiej artystki Moniki Patuszyńskiej. Ze względu na pandemię, wystawa została przełożona w 2020 roku, ale już w tę sobotę, 23 kwietnia o godzinie 11, serdecznie zapraszamy na wernisaż “TransForms” z udziałem artystki Moniki Patuszyńskiej!
Wystawa została zorganizowana we współpracy z Instytutem Polskim w Sztokholmie.Monika poprowadzi również dwie prelekcje na temat pracy z ceramiką podczas tegorocznej Nocy Kultury w Sztokholmie 23 kwietnia o godz. 19 oraz 21. Nie przegap! Więcej informacji znajdziesz na stronie Kulturnatt Stockholm

Monika pracuje z ceramiką i wykorzystując opracowaną indywidualnie technikę odlewania tworzy unikalne wariacje na temat klasycznej porcelany. W swojej twórczości zaprzecza powtarzalności i symetrii, cechom, które mogą kojarzyć się ze sztuką użytkową. Fascynują ją natomiast wszelkie zniekształcenia w postaci chropowatości, dziur, zadrapań. Poprzez łączenie tych deformacji z gładkością i jednolitością formy tworzy spójne kolekcje naczyń zachwycające oryginalnością i “zadziornością” kształtów.W 2020 roku, we współpracy z Instytutem Polskim w Sztokholmie, został wyprodukowany krótkometrażowy film o Monice Patuszyńskiej “Breaking the Mold”, który znajdziesz tutaj.
from to
Scheduled Design Wydarzenia
galleri blås & knåda, Hornsgatan 26, Stockholm Map

Polskie ślady. Wystawa zbiorowa w galerii sztuki

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Polska spår (Polskie ślady) 23 marca w galerii sztuki Södertälje konsthall! W czasie otwarcia zagra zespół Ukrainian-Polish Orchestra a polscy artyści Józef Gałązka i Natan Kryszk zaprezentują performance zainspirowany twórczością Władysława Hasiora. Ponadto, wszyscy obecni będą mieli okazję wziąć udział w procesji do instalacji Władysława Hasiora Solspann (Słoneczny rydwan). Wystawa jest przypomnieniem żywej wymiany kulturalnej między Szwecją a Polską w drugiej połowie XX wieku i jest częścią serii wydarzeń prezentujących historię wystawienniczą galerii.
23 03.2024 25 05.2024 Aktualności, Design, Historia, Kino, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Pokaz i spotkanie z reżyserem Magdaleny podczas

Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wieczorem uczestniczyli w pokazie Magdaleny podczas V4 Film Days w Zita Folkets Bio! Szczególne podziękowania należą się reżyserowi Filipowi Gieldonowi, który zaprezentował film oraz rozmawiał z publicznością po projekcji, opowiadając o swoim procesie twórczym.
22 02.2024 Galeria, Kino, Wydarzenia

Atelier Andr w sekcji Greenhouse targów Stockholm

Till den uppmärksammade sektionen Greenhouse på årets mässan Stockholm Furniture Fair utvaldes studion Atelier Andr som ägs av den polska formgivaren Anna Andrzejewicz.
06 02.2024 10 02.2024 Aktualności, Design, Wydarzenia