15.12.2022 Galeria

Fotoreportaż: Pokazy filmu “Tobiasz” oraz rozmowa z twórcami w Sztokholmie

15 grudnia w Sztokholmie odbył się jeden z trzech pokazów filmu „Tobiasz” Macieja Sikorskiego organizowanych w Szwecji. Aktorzy z Teatru Exit oraz reżyser Maciej Sikorski spotkali się także z kardynałem Andersem Arboreliusem.

Dyrektor Teatru Exit, Maciej Sikorski, przyjechał do Szwecji specjalnie, aby zaprezentować swoją działalność teatralną oraz najnowszy film „Tobiasz” w trzech ww. lokalizacjach. Aktorzy teatru to w większości osoby niepełnosprawne, przepełnione radością życia i nadzieją.

Przeczytaj więcej o projekcie tutaj! (https://instytutpolski.pl/stockholm/pl/2022/12/13/pokazy-filmu-tobiasz-oraz-rozmowa-z-tworcami-w-sztokholmie-umea-oraz-nattavaara/)

Instytut Polski w Sztokholmie jest jednym z partnerów projektu.


Scheduled Galeria

Fotoreportaż: Premiera tomiku z przekładem poezji Adama

13 lutego w Rönnells Antikvariat w Sztokholmie odbyła się premiera tomiku poezji "Det sanna lifet" (Norstedts, 2023) z poezją jednego z najważniejszych polskich poetów - Adama Zagajewskiego! Wiersze przetłumaczyła na język szwedzki Irena Grönberg, a przedmowę napisała tłumaczka i krytyk literacki Emi-Simone Zawall.
13 02.2023 Galeria

Pierwsze zebranie generalne EUNIC Stockholm w 2023

Pierwsze w tym roku zebranie generalne EUNIC Stockholm odbyło się 17 stycznia w Rumuńskim Instytucie Kultury w Sztokholmie. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele ponad 15 ambasad i instytutów kultury. Omówiono główne projekty EUNIC na rok 2023 oraz potencjalną współpracę ze szwedzkimi partnerami.
17 01.2023 Galeria

Fotoreportaż: Małgorzata Mirga-Tas i Fred Taikon –

29 stycznia w Stadsbiblioteket - Bibliotece Miejskiej w Göteborgu odbyła się rozmowa na temat romskiego aktywizmu na polu sztuki z udziałem polsko-romskiej artystki Małgorzaty Mirgi-Tas i szwedzko-romskiego autora książek dla dzieci Freda Taikona, uhonorowanego nagrodą imienia Raula Wallenberga za działalność na rzecz praw Romów w Szwecji.
29 01.2023 Galeria