15.12.2022 Galeria

Fotoreportaż: Pokazy filmu “Tobiasz” oraz rozmowa z twórcami w Sztokholmie

15 grudnia w Sztokholmie odbył się jeden z trzech pokazów filmu „Tobiasz” Macieja Sikorskiego organizowanych w Szwecji. Aktorzy z Teatru Exit oraz reżyser Maciej Sikorski spotkali się także z kardynałem Andersem Arboreliusem.

Dyrektor Teatru Exit, Maciej Sikorski, przyjechał do Szwecji specjalnie, aby zaprezentować swoją działalność teatralną oraz najnowszy film „Tobiasz” w trzech ww. lokalizacjach. Aktorzy teatru to w większości osoby niepełnosprawne, przepełnione radością życia i nadzieją.

Przeczytaj więcej o projekcie tutaj! (https://instytutpolski.pl/stockholm/pl/2022/12/13/pokazy-filmu-tobiasz-oraz-rozmowa-z-tworcami-w-sztokholmie-umea-oraz-nattavaara/)

Instytut Polski w Sztokholmie jest jednym z partnerów projektu.


Scheduled Galeria

Fotoreportaż: Koncert polskiego zespołu Taraka 🗓 🗺

9 września w Katedrze w Göteborgu odbył się koncert zespołu Taraka, podczas trasy koncertowej zespołu pod hasłem „Niepodległa – Niepodległej” zainicjowanej przez Panią Małgorzatę Gosiewską, Wicemarszałek Sejmu RP i zorganizowanej w ramach współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza. Jednym z głównych celów projektu jest podkreślenie solidarności Polski i Ukrainy.
09 09.2023 Galeria

Fotoreportaż: Dwie polskie akademie artystyczne ze Szczecina

Do udziału w sekcji Stockholm Furniture Fair Greenhouse 2023, w ramach tegorocznej edycji festiwalu Stockholm Design Week, zostały zaproszone dwie polskie uczelnie artystyczne: Akademia Sztuki w Szczecinie oraz Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W ciągu kilku intensywnych dni targowych, stoiska polskich uczelni odwiedziła liczna szwedzka i międzynarodowa publika. Informacje na temat wystawianych prac, goście mogli otrzymać bezpośrednio od artystów, którzy dzięki współpracy uczelni z Instytutem Polskim byli obecni w Sztokholmie.
06 02.2023 12 02.2023 Galeria

Fotoreportaż: Polska pisarka Salcia Hałas na Littfest

Podczas siedemnastej edycji festiwalu literatury Littfest w Umeå polska pisarka Salcia Hałas, wraz z autorkami z Rumunii i Litwy, uczestniczyła w panelu EUNIC Stockholm „Środkowo-Wschodnia perspektywa na nową Europę”.
16 03.2023 18 03.2023 Galeria