27.10.2023 - 2.11.2023 Galeria Zita Folkets Bio och Skärisbiografen, Stockholm

Fotoreportaż: Polskie animacje na REX Animation Film Festival 2023 🗺

Festiwal REX Animation Film Festival prezentuje co roku selekcję nowych filmów animowanych z Europy. W tej edycji do oficjalnego programu festiwalu zakwalifikowały się cztery polskie produkcje. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pokazach i do zobaczenia za rok!

Podczas tegorocznej edycji festiwalu zaprezentowane zostały cztery polskie animacje: „Everything’s gonna be alright” (Federico Turani, 2023), „not A fairy tale” (Małgorzata Rybak, 2023) , „Sister” (Kasia K. Pieróg, 2022) oraz „In-Between” (Julia Benedyktowicz, 2022).  Filmy znalazły się sekcjach: International Competition 1, International Competition 3, EUNIC for Kids oraz EUNIC Selection. Projekcje odbyły się w kinie Zita Folkets Bio oraz w kinie Skärisbiografen w Centrum Kultury w Skärholmen. Oprócz pokazów w kinach, członkowie klubu festiwalowego mogli obejrzeć wszystkie filmy biorące udział w festiwalu w formie online, na stronie festiwalu. 

Więcej o polskich filmach przeczytasz na stronie Instytutu Polskiego, w głównym artykule

Projekt został zorganizowany w ramach współpracy REX Animation Film Festival oraz organizacji EUNIC Stockholm, w tym Instytutu Polskiego w Sztokholmie.

from to
Scheduled Galeria
Zita Folkets Bio och Skärisbiografen, Stockholm Map

Pokaz i spotkanie z reżyserem Magdaleny podczas

Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wieczorem uczestniczyli w pokazie Magdaleny podczas V4 Film Days w Zita Folkets Bio! Szczególne podziękowania należą się reżyserowi Filipowi Gieldonowi, który zaprezentował film oraz rozmawiał z publicznością po projekcji, opowiadając o swoim procesie twórczym.
22 02.2024 Galeria, Kino, Wydarzenia

Fotoreportaż: Pokaz filmu “Filip” na festiwalu filmowym

W sobotę, 25 listopada w kinie Zita Folkets Bio odbył się pokaz filmu “Filip” (Michał Kwieciński, 2022) podczas tegorocznej edycji European Film Festival.
25 11.2023 Galeria

Fotoreportaż: Koncert Bożonarodzeniowy UE 2023 w kościele

W poniedziałkowy wieczór, 11 grudnia, w kościele Adolfa Fredrika, odbył się magiczny koncert bożonarodzeniowy UE. Wraz z 21 ambasadami Reprezentacja Komisji Europejskiej w Szwecji zaprezentowała program kolęd wszystkich zakątków Europy.
11 12.2023 Galeria