22.09.2018 Muzyka, Program, Wydarzenia

Młynarski Masecki Jazz Band (PL)

Polish Jazz 1918 – 2018 Budapeszt

22 września 2018 r. (sobota), godz. 20.00
BMC Opus Jazz Club, Budapest, IX. Mátyás u. 8.

Młynarski Masecki Jazz Band (PL)
NAJWYBITNIEJSI MUZYCY JAZZOWI Z POLSKI WE WSPÓŁPRACY Z LOKALNYMI TWÓRCAMI

“Wracamy do etosu jazzu. To po prostu granie dla ludzi”
Marcin Masecki

Najwybitniejsi polscy eksperymentatorzy jazzowi we wspólnym projekcie z lokalnymi improwizatorami. Już w dniach 22-23 września w Budapeszcie w ramach trasy “Polish Jazz 1918 – 2018” wystąpią najzdolniejsi przedstawiciele polskiego młodego pokolenia – Młynarski Masecki Jazz Band oraz Wacław Zimpel.

Za najzdolniejszych przedstawicieli swojego pokolenia uchodzą także Marcin Masecki i Jan Emil Młynarski. Robią dokładnie to, czego zakazywano w szkole muzycznej. Niepokorni, piekielnie zdolni, balansujący na granicy wielu muzycznych gatunków  Młynarski Masecki Jazz Band to dziś jeden z najbardziej znanych polskich zespołów jazzowych. Artyści garściami czerpią z tradycji przedwojennego jazzu. To takich utworów słuchano wieczorami w zadymionych klubach dawnej Warszawy. Muzycy rekompensują stracone szanse całego pokolenia polskich artystów rozrywkowych, którzy w rozkwicie jazzu musieli walczyć i emigrować.

Kluczowym elementem projektu Polish Jazz 1918  2018 jest stworzenie platformy do spotkania ludzi, którzy są twórcami życia kulturalnego w miastach objętych trasą. Już 20 września w Bratysławie odbędzie się spotkanie networkingowe, podczas którego organizatorzy, aktywiści kultury, muzycy, dziennikarze i pasjonaci muzyki przekraczającej granice będą mogli porozmawiać, wymienić doświadczenia i pomysły na współpracę. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Polish Jazz 1918 – 2018 to zarówno trasa koncertowa najciekawszych polskich muzyków młodego pokolenia jak i międzynarodowe projekty muzyki improwizowanej oraz spotkania z ludźmi kultury. Młynarski Masecki Jazz Band, IRCHA Clarinet Trio oraz Wacław Zimpel wystąpią w Pradze, Bratysławie i Budapeszcie. W każdym z miast muzycy wejdą we współpracę z uznanymi lokalnymi improwizatorami. W niezależnych ośrodkach kultury odbędą się spotkania networkingowe, w których wezmą udział promotorzy kultury zainteresowani wymianą doświadczeń i współpracą.

Projekt “Polish Jazz 1918 – 2018” został zrealizowany przez Ośrodek Działań Artystycznych Firlej we Wrocławiu dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty” .

Więcej informacji na stronie: facebook.com/polishjazz19182018/

Bilety dostępne pod adresem: bmc.jegy.hu

Scheduled Muzyka Program Wydarzenia