19.07.2019 - 30.08.2019 Galeria Platan, Wydarzenia, Wystawa

Kraina cudów

Ilustracje Marianny Oklejak

19 lipca (piątek), godz. 10.00 — 30 sierpnia 2019 r. (piątek)
Galeria Platán

Wystawa „Kraina cudów. Ilustracje Marianny Oklejak” to wybór ilustracji z moich dwóch autorskich książek – „Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych” oraz „Cuda niewidy”.

W obydwu tych książkach czerpię z niezwykłego bogactwa polskiej sztuki tradycyjnej – z jej wzorów, form, barw, zwyczajów, znaczeń, które wciąż – jak uważam – są niezwykle żywe, nośne i aktualne.

W książce „Cuda wianki” obrazy splatają się w jedno z fragmentami tradycyjnych pieśni i tworzą sekwencję wpisaną w rytm pór roku i cyklu ludzkiego życia: jest więc miejsce i na zaloty, i ślub, i narodziny i śmierć.

„Cuda niewidy” to książka z zagadkami dla spostrzegawczych, w której prosta folklorystyczna historyjka jest pretekstem do zabawy ludowymi inspiracjami, ze szczególnym uwzględnieniem ukochanych przeze mnie mocnych kolorów i wycinanek.

To nie są tylko książki dla dzieci. Zachęcam do oglądania wszystkich tych, którzy mają po prostu ochotę na trochę zabawy, relaksu i  wycieczkę do krainy cudów – krainy polskiego folkloru.

Marianna Oklejak

from to
Scheduled Galeria Platan >Wydarzenia >Wystawa

Rozmówki polsko–węgierskie 🗓

Wystawa plakatów Krzysztofa Duckiego w Dniu Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
23 03.2022 17 06.2022 Program, Wystawa

Żywe obrazy, czyli igraszki z polskim malarstwem

Instytut Polski oraz Fundacja Rodzice Szkole Polskiej mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy pt. „Żywe obrazy, czyli igraszki z polskim malarstwem”, który odbędzie się 20 stycznia 2022 r.
20 01.2022 28 02.2022 Program, Wystawa