21.12.2020 Aktualnosci, Wiadomości

Życzenia świąteczne

Instytut Polski w Budapeszcie przygotował dla Państwa niespodziankę w postaci polskiej stajenki betlejemskiej.

Mimo iż w tym roku Święta Bożego Narodzenia przebiegać będą dla wielu z nas w nietypowy sposób, Instytut Polski w Budapeszcie zadbał, by towarzyszyła im radosna i podniosła atmosfera.

W tym celu przygotowaliśmy dla Państwa niespodziankę w postaci polskiej stajenki betlejemskiej. Spacerując po mieście w pobliżu Instytutu, zatrzymajcie się na chwilę i zajrzyjcie przez okna do sali wystawowej przy ulicy Nagymező!    

Spokojnych, błogosławionych świąt Bożego Narodzenia                       oraz szczęśliwego Nowego Roku życzy                        Instytut Polski w Budapeszcie!

 

Serdecznie dziękujemy, że w tak trudnym dla nas wszystkich roku z zainteresowaniem śledziliście naszą działalność i braliście udział w naszych przedsięwzięciach.

Mamy nadzieję, że w 2021 roku ponownie będziemy mogli spotykać się osobiście na organizowanych przez nas wydarzeniach! 

Scheduled Aktualnosci Wiadomości

Stajenka betlejemska w Instytucie Polskim 🗓

Boże Narodzenie już wprawdzie za nami, ale u nas wciąż świąteczna atmosfera!
21 12.2020 31 01.2021 Aktualnosci, Wiadomości, Wystawa

Ingarden – z perspektywy pół wieku 🗓

W dzienniku węgierskim „Magyar Hírlap” ukazał się artykuł Ambasadora Jerzego Snopka, poświęcony Romanowi Ingardenowi, wybitnemu filozofowi polskiemu, z okazji 50. rocznicy jego śmierci i dla uczczenia Roku Romana Ingardena ustanowionego uchwałą Sejmu RP.
30 12.2020 Aktualnosci, Wiadomości

Wywiad Mateusza Morawieckiego dla FAZ 🗓

Tłumaczenie wywiadu Premiera Mateusza Morawieckiego, którego udzielił niemieckiemu dziennikowi Frankfurter Allgemeine Zeitung.
03 12.2020 Aktualnosci, Wiadomości