19.11.2019 - 24.11.2019 Teatr, Wydarzenia

Teatralny Kufar, BUP-2019: naruszamy równowagę!

XVI Międzynarodowy Festiwal teatrów Studenckich i Młodzieżowych
 

19-24 listopada w Mińsku odbędzie się XVI Międzynarodowy Festiwal teatrów Studenckich i Młodzieżowych „Teatralny Kufar, BUP-2019: naruszamy równowagę!” Naruszać czarno-białą równowagę będą zespoły teatralne z 9 krajów, które pokażą 12 spektakli.

W ciągu 16 lat festiwal stał się rozpoznawalnym wydarzeniem na Białorusi i poza jej granicami. W tegorocznej edycji festiwalu zaprezentują się młodzi artyści z Indonezji i Nepalu, Gruzji i Białorusi, Polski i Ukrainy, Rosji i Francji, Estonii.

Studencki zespół teatralny „Nasza kamienica” (Łódź, Polska) wystąpi ze spektaklem muzycznym „Nasza kamienica”.

Reżyseria: Karol Franek Nowiński

W języku polskim z tłumaczeniem

70 minut

18+

W strasznych łódzkich mieszkaniach strasznie mieszkają straszni mieszkańcy. Przez ściany ich mieszkań słychać dzwonienie telefonów i poufne rozmowy. Marzą, wspominają, żartują. Pozwólcie się oprowadzić po ich pokojach i niepokojach. Odkryjcie, kogo wspomina Pani Tola, dowiedzcie się, jaki sposób na podryw wymyślił ostatnio Mati, zbadajcie razem z nami w jaki sposób okradziono Franka, podsłuchajcie bajek, które dzieci opowiadają sobie na podwórku, poczujcie, jak cudnie pachnie Portofino w letnią porę i co to znaczy prawdziwa kobieca moc!

Zastanówcie się – co to jest pokój i jak cienkie są jego ściany.

„Nasza kamienica” to zabawna, wzruszająca i nieco sentymentalna podróż przez międzywojenną Łódź. W spektaklu wykorzystano teksty Juliana Tuwima oraz piosenki Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

Szczegółowe informacje oraz program festiwalu:

http://tkufar.by/

https://www.facebook.com/pg/naszakamienica/posts/

https://www.facebook.com/teatralny.kufar/

from to
Scheduled Teatr >Wydarzenia