26.05.2020 - 1.06.2020 Literatura, Wydarzenia

Biblioteka online. 07

Szanowni Państwo, w naszej rubryce „Biblioteka online” opowiadamy o klasykach literatury polskiej, dostępnych do czytania w sieci. Jednak często dostajemy pytania, gdzie można znaleźć nowości prozy, poezji, aktualne i nagrodzone wydania. Śpieszymy z odpowiedzią! W czasach kwarantanny kolejne placówki oferują dostęp do swoich zbiorów. Czasem jest to zupełnie za darmo, czasem – z poważną zniżką. Proponujemy krótki przegląd najbardziej interesujących propozycji.

Empik Premium “Czas w domu” normalnie płatna usługa największej polskiej e-księgarni została właśnie udostępniona na 60 dni za darmo. To ukłon firmy w stronę klientów w związku z trudną sytuacją epidemiologiczną. Za 0 zł można uzyskać pakiet 13 tysięcy e-booków i audiobooków. Wystarczy wpisać adres e-mail, by otrzymać darmowy kod ważny przez 60 dni. Książki są dostępne do czytania i słuchania w aplikacji Empik Go. Kod nie umożliwia dostępu do wszystkich zbiorów portalu, ale różnorodność oferty sprawia wrażenie: kryminały Wojciecha Chmielarza i Zygmunta Miłoszewskiego, powieści Janusza Leona Wiśniewskiego, najnowsze reportaże (w tym też na tematy medyczne), fantastyka, książki dla dzieci i młodzieży.

 Księgarnia internetowa Woblink co roku cieszy czytelników akcją Czytaj.pl, ale ma również stały dział z bezpłatnymi e-bookami. Warto też zerknąć na ofertę księgarni Publio (na uwagę zasługują podręczniki szkolne) i Nexto (dla wielbicieli muzyki polecamy 12 tomów „Historii muzyki polskiej”).

Dobre zniżki na e-booki znajdziemy teraz na stronie wydawnictwa Wielka Litera oraz na stronie Legimi.pl (koszty na abonament miesięczny portalu legimi.pl rozpoczynają się już od 6,99 zł).

Serwis Ebooks43.pl w całości jest poświęcony darmowym e-bookom. Na portalu znaleźć można m.in. interesujące zbiory opowiadań. Do pobrania książek wymagane jest założenie konta. Serwis oferuje pliki w formacie PDF, ePub i MOBI.


Strona “Fantastyka Polska” jest prywatną inicjatywą, oferującą za darmo około 300 pozycji współczesnych polskich autorów. Wszystkie teksty literackie umieszczone na tej stronie zostały udostępnione przez autorów i mogą być ściągane bezpłatnie. Do pobrania wybranej lektury wymagane jest założenie konta.

Przystanekhistoria.pl – to strona pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej, oferująca szereg publikacji elektronicznych na temat historii Polski XX wieku. Odzyskanie niepodległości, dwudziestolecie międzywojenne, II wojna światowa, działalność antykomunistyczna, Polska Rzeczpospolita Ludowa i dzieje „Solidarności”. Są też dostępne materiały audio i wideo: wykłady, debaty oraz filmiki historyczne dla dzieci.

 

Ilustracja – Nino Caré, Pixabay.

from to
Scheduled Literatura >Wydarzenia