7.08.2020 Film, Wydarzenia

Piątek z filmem polskim: “REJS”, reż. M. Piwowski

🎬 Szanowni Państwo, w wakacyjne, sierpniowe dni zapraszamy serdecznie do obejrzenia kultowej polskiej komedii „Rejs” w reżyserii Marka Piwowskiego.
Film w języku polskim z angielskimi napisami, w jakości HD po rekonstrukcji cyfrowej jest dostępny pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=H6GUl7qia_I

To byłby kolejny nudny rejs statku wycieczkowego po Wiśle, gdyby nie pomyłka kapitana, który pasażera bez biletu bierze za instruktora kulturalno-oświatowego. Kaowiec mimo woli, początkowo stremowany narzuconą rolą, stopniowo zaczyna się w niej coraz lepiej odnajdywać. Formuje radę rejsu i zmusza pasażerów do coraz bardziej groteskowej aktywności. Kolejne wydarzenia – przygotowywanie występu na święto kapitana, próby wokalne i gimnastyczne, quiz na inteligencję – sprawiają, że wszyscy, na czele z upajającym się władzą kaowcem, zaczynają tracić poczucie rzeczywistości.

Scheduled Film Wydarzenia

Канцэрт “Шапэн у Ваньковічаў” 🗓

Да 210-годдзя з дня нараджэння Фрыдэрыка Шапэна
03 12.2020 Muzyka, Wydarzenia

Słuchaj Piaseckiego! 🗓

Powieści „Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy” o niebezpiecznym i barwnym życiu rakowskich przemytników słynnego białorusko-polskiego pisarza Sergiusza Piaseckiego teraz można posłuchać.
01 12.2020 31 12.2020 Aktualności, Literatura, Wydarzenia