23.10.2020 - 24.10.2020 Film, Wydarzenia

POLSKIE KINO ONLINE. „NOWE TWARZE”

Transmisja na żywo z udziałem krytyka filmowego Antona Sidorenko. Pokaz filmu online „Wszystko dla mojej matki” (2019), reż. Małgorzata Imielska.

UWAGA! Dostęp do dzisiejszego pokazu filmu „Wszystko dla mojej matki” (2019): https://vimeo.com/469454964 
HASŁO: IP_Wdmm_2310
Link będzie aktywny do g. 23:00  24 października (sоbota) 2020 r.
Istnieje możliwość wyboru jakości obrazu oraz napisów w języku białoruskim i rosyjskim.

Instytut Polski w Mińsku zaprasza na nowy cykl spotkań i pokazów filmowych z cyklu POLSKIE KINO ONLINE . Będziemy prezentować współczesne polskie kino i jego twórców, pokazywać nowe filmy i rozmawiać z ich autorami. Pierwszy wieczór z tego cyklu zostanie poświęcony dramatowi. Zaprezentujemy film „Wszystko dla mojej matki” (2019) w reżyserii Małgorzaty Imelskiej, a także spotkamy się z autorką filmu.

🎬 23 października (piątek) o godzinie 18:00 zapraszamy Państwo na transmisję na żywo z udziałem krytyka filmowego Antona Sidorenko:  profil Instytutu Polskiego w FB https://www.facebook.com/instytutpolski.wminsku/live.

🎥Pokaz filmu „Wszystko dla mojej matki” będzie bezpłatny, ale ograniczony czasowo.

🎥Film w wersji HD w oryginale oraz z napisami w języku białoruskim lub rosyjskim będzie dostępny pod adresem https://vimeo.com/469454964.
Od razu po transmisji na żywo opublikujemy hasło do linku filmu.
🎥Hasło będzie dostępne w komentarzach do transmisji oraz  w zakładce wydarzenia na profilu FB lub na stronie Instytutu Polskiego w Mińsku:
FB: https://goo.su/2LZO
WWW: https://goo.su/2lzP

🎬“Wszystko dla mojej matki” (Polska, 2019)
Czas trwania: 104 min.
Reżyseria: Małgorzata Imielska

Opowieść o dorastaniu, samotności i szukaniu wiary w siebie w realiach zakładu poprawczego dla nastolatek. Film o dziewczynie, która znalazła siłę, by wykrzyczeć swoją historię. Wszystko po to, by odzyskać życie, w którym szuka miejsca na miłość. Za rolę Oli, Zofia Domalik, otrzymała nagrodę za Profesjonalny Debiut Aktorski na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Obraz zwyciężył też w Plebiscycie Publiczności 35. Warszawskiego Festiwalu Filmowego w kategorii film fabularny.

Olka ma siedemnaście lat. Za ciągłe ucieczki z domu dziecka, sąd umieścił ją w zakładzie poprawczym. Pewnego dnia spotyka tam Andrzeja i Irenę. Gdy dowiaduje się, że mieszkają blisko jej dawnego domu rodzinnego, wymusza na nich, aby zabrali ją na wakacje. Dla niej to szansa, by wreszcie dowiedzieć się więcej o swojej matce. Nie wie jeszcze, jak ogromną cenę za to zapłaci.

from to
Scheduled Film Wydarzenia