6.02.2021 - 20.02.2021 Muzyka, Teatr, Wydarzenia

Gala Baletowa (III część)

Teatr Wielki – Opera Narodowa

PREMIERA online odbędzie się w sobotę 6 lutego o godz. 19.00PL/21:00BY na platformie vod.teatrwielki.pl. Nagranie będzie dostępne przez kolejne 14 dni od dnia premiery.

W trzeciej części Gali zostaną zaprezentowane sekwencje taneczne wybrane z repertuaru Polskiego Baletu Narodowego oraz dwa rzadko widywane duety ze światowej klasyki choreograficznej. Obejrzymy widowiskową scenę balową oraz wzruszające „Pożegnanie z Matyldą” z „Jeziora łabędziego” w wersji Krzysztofa Pastora. Jego dramatyczny duet „Wie lange noch?” z baletu „Kurt Weill” oraz fragment z jego baletu „Moving Rooms” z muzyką Alfreda Schnittkego i Henryka Mikołaja Góreckiego. Będą także perełki choreograficzne wielkich klasyków: Augusta Bournonville’a i oczywiście Mariusa Petipy, bez którego prac nie obejdzie się żadna gala baletowa. To dwa popisowe pas de deux z baletów: „Święto kwiatów w Genzano” Bournonville’a oraz z „Satanelli” Petipy.

W tej części Gali występują m.in.: Yuka Ebihara, Mai Kageyama, Yurika Kitano, Rosa Pierro, Aneta Zbrzeźniak, Adam Myśliński, Kristóf Szabó, Dawid Trzensimiech, Rinaldo Venuti i Patryk Walczak. Orkiestrę Teatru Wielkiego – Opery Narodowej poprowadzi Marta Kluczyńska.

Natomiast 7 lutego na prośbę fanów baletu zostaną powtórzone raz jeszcze dwie poprzednie części Gali, które będą dostępne przez kolejne 11 dni.

from to
Scheduled Muzyka Teatr Wydarzenia