10.02.2021 - 16.02.2021 Literatura, Wydarzenia

Biblioteka online poleca: bezpłatne kursy w sieci

Uczyć się można przez całe życie, a czasy pandemiczne znacznie ułatwiły ten proces. Biblioteka online zauważyła, że jest coraz więcej  darmowych kursów online w języku polskim, a więc śpieszymy się podzielić linkami. Niech mrozy będą pełne odkryć!

 Copernicus College to istniejąca od 2014 roku pierwsza polska w pełni bezpłatna platforma edukacyjna, która umożliwia uczestnictwo w masowych otwartych kursach online, wykładach gościnnych oraz lekturę e-podręczników. Działa pod patronatem Fundacji Centrum Kopernika oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z platformy można korzystać bez jakichkolwiek opłat, wymagana jest jedynie rejestracja i akceptacja regulaminu. Jakie tematy? Kulturoznawstwo, astronomia, psychologia, filozofia i wiele innych!

 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oferuje darmowe kursy online w języku polskim z certyfikatem. Tematyka kursów: kompetencje miękkie, marketing, finansy, prawo i zarządzanie. Darmowe kursy online oferowane przez portal kończą się uzyskaniem przez kursanta atrakcyjnego certyfikatu. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jest instytucją państwową, która wspiera małe i średnie firm oraz realizuje projekty, finansowane z Unii Europejskiej, budżetu państwa i innych funduszy międzynarodowych.

Ideą platformy e-learningowej Navoica jest gromadzenie bezpłatnych kursów online oferowanych przez polskie uczelnie i instytucje. Kursy są prowadzone w języku polskim i niektórych językach obcych. użytkownicy platformy, by uczestniczyć w e-kursie, nie muszą dokonywać żadnych opłat, a jedynie zarejestrować się i zapisać na wybrane szkolenie e-learningowe. Katalog kursów jest dynamiczny i zmienia się z miesiąca na miesiąc, a więc warto go sprawdzać, żeby nie przegapić zapisy na konkretny kurs. Kategorie tematyczne: języki obce, nauki biznesowe, nauki humanistyczne, nauki komputerowe, nauki ścisłe i przyrodnicze, nauki społeczne, nauki techniczne, zarządzanie i ekonomia.

Internetowe Rewolucje to darmowe kursy online w języku polskim z certyfikatem od Google. Oferta kursów dedykowana jest osobom chcącym rozwinąć swoje kompetencje cyfrowe z e-marketingu,technologii komputerowej i kompetencji miękkich.

Platforma Khan Academy jest organizacją non-profit. Jej misją jest zapewnienie wszystkim, wszędzie i zawsze darmowej edukacji na wysokim poziomie. Khan Academy udostępnia materiały szkoleniowe wszystkim chcącym zdobyć wiedzę. Portal jest dedykowany jest przede wszystkim uczniom. Kursy i treści edukacyjne przedstawiane na platformie dotyczą przedmiotów szkolnych i zagadnień przewidzianych w programie kształcenia uczniów ze szkoły podstawowej i ponadpodstawowej – z obszaru matematyki, nauk humanistycznych i ścisłych.

Kursodrom.pl to bezpłatna platforma e-learningowa, oferująca nieograniczony dostęp do zasobów edukacyjnych związanych z zarządzaniem i codzienną działalnością organizacji pozarządowych. Interesujące materiały mogą znaleźć tu również osoby związane z podmiotami z innych sektorów – wiele zagadnień jest uniwersalnych i wartych uwagi (Jak się chronić przed wirusami, Nowe technologie w pracy fundraisera, Umiejętności interpersonalne).

Fundacja Aktywizacja – organizacja pozarządowa zajmującą się aktywizacją i edukacją osób niepełnosprawnych, jednak stworzona przez nią platforma jest dedykowana dla wszystkich zainteresowanych szkoleniami.

Jedną z największych platform, gdzie można znaleźć darmowe kursy online w różnych językach (w tym też po polsku) to Udemy.com. Na platformie jest również ogromny wybór płatnych kursów, które można kupić za niewielkie pieniądze. Nauczycielem na Udemy może zostać każdy, kto ma wartościową wiedzę i spełnia wymogi platformy. Każdy kurs jest oceniany przez uczestników, więc można szybko filtrować najlepsze kursy w danym temacie czy bloku językowym. Warto zwrócić uwagę na takie kategorie tematyczne jak „Styl życia” i „Muzyka”.

A więc niech przygoda z e-learningiem się zacznie!

from to
Scheduled Literatura >Wydarzenia