12.12.2022 Muzyka, Wydarzenia

Koncert Świąteczny UE 2022 w Sztokholmie 🌟

Odliczanie dni do Świąt rozpoczęte! Pierwszy śnieg już spadł, ozdoby świąteczne widać niemal na każdym rogu, a świąteczne piosenki nuci chcąc nie chcą powoli każdy z nas. Pragniemy więc serdecznie zaprosić do spędzenia z nami tego pięknego czasu przedświątecznego 12 grudnia o godz 18 w kościele Adolfa Fredrika w Sztokholmie, gdzie w tym roku odbędzie się trzecia edycja koncertu świątecznego UE.

Wraz z 22 ambasadami, Reprezentacja Komisji Europejskiej w Szwecji zaprasza na wieczór kolęd w Kościele Adolfa Fryderyka w Sztokholmie wykonanych przez artystów ze wszystkich zakątków Europy. Szczególnie cieszymy się, że w tym roku w programie znajdzie się ukraińska kolęda.

Kolędy będą wykonywane w języku ojczystym danego kraju, a wydarzeniu będzie towarzyszyć broszura z oryginalnymi tekstami kolęda oraz z ich tłumaczeniami na język angielski. Gospodarze wieczoru opowiedzą również o tradycjach bożonarodzeniowych kultywowanych w poszczególnych krajach.

Polska kolęda „Nie było miejsca dla Ciebie” zostanie wykonana przez Tomasza Siegrista, muzyka z polskimi korzeniami, który działa jako dyrygent chóralny w Sztokholmie i Uppsali, a także jako wokalista, nauczyciel śpiewu, kompozytor i organista.





Tomasz Siegrist urodził się w 1990 r. w Bernie (Szwajcaria), gdzie studiował kompozycję i śpiew klasyczny na HKB (Hochschule der Künste Bern). Następnie kontynuował studia na kierunku dyrygentura chóralna (Master in choral conducting) w Królewskiej Wyższej Szkole Muzycznej w Sztokholmie (Kungliga Musikhögskolan i Stockholm). Do jego nauczycieli należeli m.in. Christian Henking, Christian Hilz, Fredrik Malmberg i Mats Nilsson. Obecnie pracuje jako organista dla Polskiej Misji Katolickiej w Szwecji oraz jako dyrygent chóralny w Sztokholmie i Uppsali.





Koncert bożonarodzeniowy jest organizowany przez Reprezentację Komisji Europejskiej w Szwecji, we współpracy z organizacją EUNIC Stockholm.

Serdecznie zapraszamy! 🔔

#EUChristmasConcert #EUChristmasConcert

Zobacz fotorelacje z poprzednich koncertów: EU Christmas Concert 2019 & EU Christmas Concert 2021.

Wstęp na koncert bożonarodzeniowy jest bezpłatny, ale należy zarezerwować bilet na stronie https://nortic.se/dagny/event/43179. Bilet jest imienny i nie może być przekazany innej osobie.

UWAGA! Bilety na koncert bożonarodzeniowy są wyprzedane. Koncert będzie nagrywany, film z wydarzenia zostanie udostępniony dla szerokiej publiczności online już w czwarty adwent, 18 grudnia o godz. 18 na kanale YouTube Reprezentacji Komisji Europejskiej w Szwecji. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie!

Scheduled Muzyka Wydarzenia

Kurator muzyczny Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie,

25 października nastąpi inauguracja pierwszej części nowego budynku muzeum, zaprojektowanego przez nowojorskiego architekta Thomasa Phifera. Budynek zlokalizowany jest przy Placu Defilad, w ścisłym centrum miasta. W nowej siedzibie MSN znajdzie się zrekonstruowane Studio Eksperymentalne Polskiego Radia (SEPR). W ramach przygotowań do nowego otwarcia SEPR producent programu publicznego i kurator muzyczny muzeum, Paweł Nowożycki, odwiedził EMS w Sztokholmie.
07 08.2024 09 08.2024 Aktualności, Galeria, Muzyka, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Wizyta studyjna do Warszawy śladami Witolda Lutosławskiego

W marcu dwóch artystów: kompozytor i twórca filmowy Mansoor Hosseini oraz filmowiec i fotograf Nicklas Karpaty odwiedzili miejsca w Warszawie i spotkali się z osobami związanymi z jednym z najwybitniejszych polskich kompozytorów, Witoldem Lutosławskim. Wizyta została zorganizowana we współpracy z Instytutem Polskim w Sztokholmie.
03 03.2024 17 03.2024 Galeria, Muzyka, Wydarzenia

Europejski Dzień Języka w Sztokholmie: kafejka językowa

Co roku we wrześniu świętowany jest Europejski Dzień Języków (EDL), który po raz pierwszy został zorganizowany w związku z Rokiem Języków w 2001 roku z inicjatywy UE i Rady Europy. W tym roku z okazji EDL został ogłoszony ogólnokrajowy konkurs poetycki dla uczniów oraz odbędzie się kafejka językowa dla szkół 24 września w Sztokholmie. Obie inicjatywy mają na celu podkreślenie jak istotna i przyjemna jest nauka języków obcych. Organizatorami wydarzenia i konkursu są: Reprezentacja Komisji Europejskiej w Szwecji oraz wybrane placówki dyplomatyczne, organizacje językowe i instytuty kulturalne, w tym Instytut Polski w Sztokholmie.
24 09.2024 Aktualności, Język, Wydarzenia