12.12.2022 Muzyka, Wydarzenia

Koncert Świąteczny UE 2022 w Sztokholmie 🌟

Odliczanie dni do Świąt rozpoczęte! Pierwszy śnieg już spadł, ozdoby świąteczne widać niemal na każdym rogu, a świąteczne piosenki nuci chcąc nie chcą powoli każdy z nas. Pragniemy więc serdecznie zaprosić do spędzenia z nami tego pięknego czasu przedświątecznego 12 grudnia o godz 18 w kościele Adolfa Fredrika w Sztokholmie, gdzie w tym roku odbędzie się trzecia edycja koncertu świątecznego UE.

Wraz z 22 ambasadami, Reprezentacja Komisji Europejskiej w Szwecji zaprasza na wieczór kolęd w Kościele Adolfa Fryderyka w Sztokholmie wykonanych przez artystów ze wszystkich zakątków Europy. Szczególnie cieszymy się, że w tym roku w programie znajdzie się ukraińska kolęda.

Kolędy będą wykonywane w języku ojczystym danego kraju, a wydarzeniu będzie towarzyszyć broszura z oryginalnymi tekstami kolęda oraz z ich tłumaczeniami na język angielski. Gospodarze wieczoru opowiedzą również o tradycjach bożonarodzeniowych kultywowanych w poszczególnych krajach.

Polska kolęda „Nie było miejsca dla Ciebie” zostanie wykonana przez Tomasza Siegrista, muzyka z polskimi korzeniami, który działa jako dyrygent chóralny w Sztokholmie i Uppsali, a także jako wokalista, nauczyciel śpiewu, kompozytor i organista.

Tomasz Siegrist urodził się w 1990 r. w Bernie (Szwajcaria), gdzie studiował kompozycję i śpiew klasyczny na HKB (Hochschule der Künste Bern). Następnie kontynuował studia na kierunku dyrygentura chóralna (Master in choral conducting) w Królewskiej Wyższej Szkole Muzycznej w Sztokholmie (Kungliga Musikhögskolan i Stockholm). Do jego nauczycieli należeli m.in. Christian Henking, Christian Hilz, Fredrik Malmberg i Mats Nilsson. Obecnie pracuje jako organista dla Polskiej Misji Katolickiej w Szwecji oraz jako dyrygent chóralny w Sztokholmie i Uppsali.

Koncert bożonarodzeniowy jest organizowany przez Reprezentację Komisji Europejskiej w Szwecji, we współpracy z organizacją EUNIC Stockholm.

Serdecznie zapraszamy! 🔔

#EUChristmasConcert #EUChristmasConcert

Zobacz fotorelacje z poprzednich koncertów: EU Christmas Concert 2019 & EU Christmas Concert 2021.

Wstęp na koncert bożonarodzeniowy jest bezpłatny, ale należy zarezerwować bilet na stronie https://nortic.se/dagny/event/43179. Bilet jest imienny i nie może być przekazany innej osobie.

UWAGA! Bilety na koncert bożonarodzeniowy są wyprzedane. Koncert będzie nagrywany, film z wydarzenia zostanie udostępniony dla szerokiej publiczności online już w czwarty adwent, 18 grudnia o godz. 18 na kanale YouTube Reprezentacji Komisji Europejskiej w Szwecji. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie!

Scheduled Muzyka >Wydarzenia

Trzecia edycja V4 Film Dagar/V4 Film Days

W dniach 22-25 lutego 2023 odbędzie się kolejna edycja festiwalu filmowego V4 Film Dagar/V4 Film Days! Podczas festiwalu zostaną zaprezentowane cztery niezwykłe współczesne filmy z Węgier, Czech, Słowacji i Polski w kinie studyjnym Zita Folkets Bio w Sztokholmie.
22 02.2023 25 02.2023 Kino, Wydarzenia

Wieczór na temat Władysława Hasiora: pokaz filmowy

W 2022 roku odbyło się w Sztokholmie kilka wydarzeń poświęconych polskiemu artyście Władysławowi Hasiorowi w ramach współpracy między galerią sztuki Södertälje konsthall, uniwersytetem Södertörn högskola, Instytutem Polskim w Sztokholmie oraz stowarzyszeniem Kulturhistoriska Föreningen i Södertälje. W środę, 8 lutego o godz. 18 odbędzie się kolejny pokaz filmowy oraz wykład o twórczości Władysława Hasiora. Serdecznie zapraszamy!
08 02.2023 Design, Historia, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Dwie polskie akademie sztuki ze Szczecina i

Tegoroczna edycja festiwalu Stockholm Design Week odbędzie się w dniach 6-12 lutego 2023 r. w Sztokholmie. W ramach SDW organizowane są m.in. Stockholm Furniture Fair, które odbywają się w dniach 7-11 lutego na targach Stockholmsmässan, Älvsjö. W tym roku do udziału w prestiżowej sekcji SFF - Greenhouse 2023 zaproszono dwie polskie uczelnie artystyczne: Akademię Sztuki w Szczecinie oraz Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie!
06 02.2023 12 02.2023 Aktualności, Design, Sztuka polska, Sztuki wizualne, Wydarzenia