19.06.2020 Film, Wydarzenia

Piątek z filmem polskim.“Półserio” (Polska, 2000 r.) Reżyseria: Tomasz Konecki

 🎥 Wakacje to czas dużej ilości nowych wrażeń, a także  odpoczynku, dlatego w ramach cyklu spotkań online “PIĄTEK Z FILMEM POLSKIM ONLINE” chcemy Państwa wprowadzić w dobry nastrój i zaprosić do obejrzenia 19 czerwca (w piątek)  komedii (tylko dla inteligentnych) “Pół serio” (Polska, 2000 r.).  Reżyseria: Tomasz Konecki
Czas trwania: 85 min. 
👉Film dostępny pod linkiem: https://vod.tvp.pl/website/pol-serio,45385992#

Jest to pełnometrażowy debiut twórców „Ciała”, „Testosteronu” i „Lejdis”, czyli reżysera Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza. Komediowy, nowelowy film zrealizowano na podstawie nagrań, które powstawały na potrzeby telewizyjnego programu „Pół serio”.
Trzech młodych filmowców – reżyser Marek (Jacek Rozenek), scenarzysta Mateusz (Robert Więckiewicz) i operator Łukasz (Przemysław Kaczyński) – szuka funduszy na zrobienie debiutanckiego filmu. Idą więc do doświadczonego producenta Jana (Krzysztof Stelmaszczyk). Mają kilka propozycji, m.in. współczesną wersję „Romea i Julii”, bergmanowską w stylu opowieść „Potęga myśli” i „Podwójne życie Fryderyka”, czyli alternatywna wersję życia Chopina,  ale kolejne scenariusze nie wzbudzają jego aprobaty….

Film zdobył uznanie publiczności i został obsypany narodami. Dostał m.in. pięć nagród na FPFF w Gdyni w 2000 r. – Nagrodę Specjalną Jury, za montaż, nagroda „Video Studio Gdańsk” dla najlepszej komedii oraz za role Edyty Olszówki i Rafała Królikowskiego.

Przypominamy, że co drugi piątek spotykamy się z ekspertami od polskiego kina, natomiast w piątki pomiędzy spotkaniami będziemy proponować Państwu interesujące propozycje filmowe do oglądania online. Zapraszamy również do dyskusji w komentarzach.

Scheduled Film >Wydarzenia