12.10.2020 Aktualności

Koncerty, wykłady i warsztaty w ramach projektu „POLISH MUSIC EXPERIENCE – BIAŁORUŚ”.

Koncerty, wykłady i warsztaty z udziałem wybitnych polskich wykonawców odbyły się w dniach 7-9 października w Mińsku w ramach projektu „POLISH MUSIC EXPERIENCE – BIAŁORUŚ”.
W Gimnazjum-Collegu przy Białoruskiej Państwowej Akademii Muzyki odbyły się wykłady i klasy mistrzowskie ze studentami, a także koncerty kameralne z udziałem duetu Cracow Duo – Kalinowski&SzlezerJan Kalinowski (wiolonczela) i Marek Schlezer (fortepian) oraz duetu fortepianowego Chopin Piano DuoAnna Boczar i Bartlomiej Kominek.
Projekt zakończył  koncert symfoniczny Państwowej Orkiestry Kameralnej Republiki Białoruś pod batutą polskiego dyrygenta  Pawła Kotli, który odbył się w Białoruskiej Państwowej Filharmonii .
W programie koncertów znalazły się utwory znanych kompozytorów, m.in. Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Witolda Lutosławskiego, Krzysztofa Meyera, Dmitrija Szostakowicza, Ludomira Różyckiego, Zygmunta Stojewskiego, Eugeniusza Popławskiego i in.

Projekt został zrealizowany w ramach wieloletniego programu kulturalnego „NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 oraz w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty” przy wsparciu Instytutu Polskiego w Mińsku.

Scheduled Aktualności