16.12.2020 Aktualności, Literatura

„New Books from Poland 2020” – wybór najciekawszych i najbardziej inspirujących książek polskich autorów

Film promocyjny „New Books from Poland 2020”, zaprezentowany przez Instytut Książki, jest światową wizytówką tegorocznego wyboru najciekawszych i najbardziej inspirujących książek polskich autorów przedstawionego w angielskojęzycznym katalogu „New Books from Poland”.

Katalog „New Books from Poland” to skierowany do zagranicznych wydawców wybór nowości z polskiego rynku książki. Przygotowywane każdej jesieni przez Instytut Książki narzędzie służy Instytutowi oraz polskim wydawcom i agentom literackim do przekonywania zagranicznych wydawców do wydawania książek polskich autorów w przekładzie na języki obce i, tą drogą, do popularyzowania rodzimej literatury wśród szerokich kręgów odbiorców w świecie.

W obecnym, wyjątkowo trudnym dla branży wydawniczej roku, w którym w wyniku pandemii odwołane zostały wszystkie liczące się międzynarodowe targi książki, IK szczególną uwagę skupił na poszukiwaniu narzędzi skutecznego dotarcia do zagranicznych wydawców i czytelników z przekazem o wartościowej i inspirującej ofercie twórców polskiej literatury. Wynikiem tych poszukiwań jest międzynarodowa kampania promocyjna „New Books from Poland”, wykorzystująca zarówno media tradycyjne, jak i internetowe.

Scheduled Aktualności Literatura