30.12.2020 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Architekt Marek Budzyński

Spieszymy poinformować, że właśnie nakładem Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu ukazała się książka dr Iriny Bembel, pracownika naukowego petersburskiego Instytutu Teorii i Historii Architektury i Urbanistyki, pt. "Architekt Marek Budzyński. Problem tradycji we współczesnej architekturze".

Jest to bogato ilustrowane opracowanie ukazujące dorobek wybitnego warszawskiego architekta i urbanisty Marka Budzyńskiego w kontekście osiągnięć polskiej architektury począwszy od czasów międzywojennych po ostatnie lata oraz współczesnych tendencji w kulturze i filozofii – postmodernizmu i tradycjonalizmu. Inż. arch. Marek Budzyński jest autorem m.in. monumentalnych gmachów Sądu Najwyższego i Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie oraz kampusu uniwersyteckiego w Białymstoku.

Scheduled AKTUALNOŚCI >INNE >WYDARZENIA

Geolog i podróżnik Karol Bohdanowicz 🗓

5 czerwca przypada 75. rocznica śmierci geologa, geografa i podróżnika Karola Bohdanowicza.
05 06.2022 AKTUALNOŚCI, HISTORIA, WYDARZENIA

Dzień Dziecka w Instytucie Polskim 🗓

1 czerwca Instytut Polski w Sankt Petersburgu zaprosił dzieci z Polskiej Macierzy Szkolnej do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Dziecka.
01 06.2022 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Polskie znaki pamięci w Sankt Petersburgu 🗓

28 maja Polonia i Polacy mieszkający w Sankt Petersburgu, podobnie jak co roku w maju, w ramach Dni Polskiego Dziedzictwa, spotkali się, by odwiedzić polskie znaki pamięci.
30 05.2022 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA