30.12.2020 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Architekt Marek Budzyński

Spieszymy poinformować, że właśnie nakładem Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu ukazała się książka dr Iriny Bembel, pracownika naukowego petersburskiego Instytutu Teorii i Historii Architektury i Urbanistyki, pt. "Architekt Marek Budzyński. Problem tradycji we współczesnej architekturze".

Jest to bogato ilustrowane opracowanie ukazujące dorobek wybitnego warszawskiego architekta i urbanisty Marka Budzyńskiego w kontekście osiągnięć polskiej architektury począwszy od czasów międzywojennych po ostatnie lata oraz współczesnych tendencji w kulturze i filozofii – postmodernizmu i tradycjonalizmu. Inż. arch. Marek Budzyński jest autorem m.in. monumentalnych gmachów Sądu Najwyższego i Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie oraz kampusu uniwersyteckiego w Białymstoku.

Scheduled AKTUALNOŚCI >INNE >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA