30.12.2020 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Architekt Marek Budzyński

Spieszymy poinformować, że właśnie nakładem Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu ukazała się książka dr Iriny Bembel, pracownika naukowego petersburskiego Instytutu Teorii i Historii Architektury i Urbanistyki, pt. "Architekt Marek Budzyński. Problem tradycji we współczesnej architekturze".

Jest to bogato ilustrowane opracowanie ukazujące dorobek wybitnego warszawskiego architekta i urbanisty Marka Budzyńskiego w kontekście osiągnięć polskiej architektury począwszy od czasów międzywojennych po ostatnie lata oraz współczesnych tendencji w kulturze i filozofii – postmodernizmu i tradycjonalizmu. Inż. arch. Marek Budzyński jest autorem m.in. monumentalnych gmachów Sądu Najwyższego i Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie oraz kampusu uniwersyteckiego w Białymstoku.

Scheduled AKTUALNOŚCI INNE WYDARZENIA

W imię pamięci: Katyń, Smoleńsk 🗓

W 11. rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem i w przededniu Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 10 kwietnia w bazylice św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sankt Petersburgu modlono się w intencji ofiar tragicznych wydarzeń roku 1940 i 2010 r.
12 04.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Wielkanoc 2021 🗓

Życzenia wielkanocne
03 04.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

“Dziecięce czwartki w domu” 🗓

W cyklu „Dziecięce czwartki w domu” Instytut Polski w Sankt Petersburgu przygotował pięć spotkań online dla najmłodszych, uczących się języka polskiego.
31 03.2021 AKTUALNOŚCI, NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, WYDARZENIA