15.02.2019 AKTUALNOŚCI, LITERATURA, WYDARZENIA

Spotkanie poetyckie „Z miłości do poezji”

13 lutego w Instytucie Polskim w Petersburgu odbyło się spotkanie „Z miłości do poezji” inaugurujące cykl „Między wierszami”. Kilkudziesięciu studentów zainteresowanych językiem polskim i polską kulturą zgromadziło się w Instytucie Polskim, aby zapoznać się z polską liryką o tematyce miłosnej. Tego wieczoru wiersze m. in. Agnieszki Osieckiej, Bolesława Leśmiana, Adama Mickiewicza, Marii Konopnickiej, Aleksandra Puszkina czy Włodzimierza Majakowskiego recytowali młodzi aktorzy, studenci Państwowego Rosyjskiego Instytutu Sztuki Scenicznej, Piotr Siwek i Aleksander Drugow.

Spotkanie prowadziły pomysłodawczynie wydarzenia, wykładowczynie języka polskiego, Magdalena Skibicka i Olga Oniszczuk. Gościom zaprezentowana została twórczość polskich i rosyjskich poetów klasyków oraz współczesnych autorów. Obecni w sali koneserzy poezji mogli także zapoznać się z kilkoma ciekawymi interpretacjami muzycznymi wspomnianych wierszy, w tym także rockowymi i operowymi.

Scheduled AKTUALNOŚCI LITERATURA WYDARZENIA

🗓

8 kwietnia w Instytucie Polskim odbyło się spotkanie z cyklu „Polacy w Sankt Petersburgu” poświęcone wybitnemu polskiemu architektowi Marianowi Lalewiczowi.
08 04.2024 WYDARZENIA

🗓

Pokaz filmu "Świat Józefa" w reż. Rafała Wieczyńskiego.
24 03.2024 HISTORIA, WYDARZENIA