11.04.2019 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Dni Kultury Polskiej w Archangielsku

W ramach tegorocznych Dni Kultury Polskiej w Archangielsku, przy wsparciu Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, 5 kwietnia tańczył i śpiewał Zespół Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej z Warszawy, pokazano wystawę „Gwiazdy polskiego sportu” oraz zaplanowano pokaz filmu „Jak pies z kotem” w reżyserii Janusza Kondratiuka.

Na odbywające się w dniach 2 – 14 kwietnia Dni Kultury Polskiej, złożyło się wiele wydarzeń artystycznych przygotowanych przez władze miasta, Regionalną Organizację Społeczną „Polskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Polonia Archangielska”, Instytut Polski oraz Konsulat Generalny RP w Sankt Petersburgu.

Z okazji polskiego święta w historycznej stolicy Pomorza 5 – 6 kwietnia przebywała dyrektor Instytutu Polskiego Ewa Ziółkowska. Poza udziałem w wydarzeniach Dni Kultury Polskiej wzięła udział w roboczych spotkaniach z przedstawicielami administracji miasta, kierownictwem Północnego (Arktycznego) Federalnego Uniwersytetu im. Łomonosowa oraz odwiedziła Obwodową Bibliotekę im. N. A. Dobrolubowa i Centrum Nauczania Języka Polskiego. Wizyta, a także koncert w wykonaniu polskich studentów cieszyły się dużym zainteresowaniem lokalnych mediów.

Scheduled AKTUALNOŚCI >INNE >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA