11.04.2019 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Dni Kultury Polskiej w Archangielsku

W ramach tegorocznych Dni Kultury Polskiej w Archangielsku, przy wsparciu Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, 5 kwietnia tańczył i śpiewał Zespół Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej z Warszawy, pokazano wystawę „Gwiazdy polskiego sportu” oraz zaplanowano pokaz filmu „Jak pies z kotem” w reżyserii Janusza Kondratiuka.

Na odbywające się w dniach 2 – 14 kwietnia Dni Kultury Polskiej, złożyło się wiele wydarzeń artystycznych przygotowanych przez władze miasta, Regionalną Organizację Społeczną „Polskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Polonia Archangielska”, Instytut Polski oraz Konsulat Generalny RP w Sankt Petersburgu.

Z okazji polskiego święta w historycznej stolicy Pomorza 5 – 6 kwietnia przebywała dyrektor Instytutu Polskiego Ewa Ziółkowska. Poza udziałem w wydarzeniach Dni Kultury Polskiej wzięła udział w roboczych spotkaniach z przedstawicielami administracji miasta, kierownictwem Północnego (Arktycznego) Federalnego Uniwersytetu im. Łomonosowa oraz odwiedziła Obwodową Bibliotekę im. N. A. Dobrolubowa i Centrum Nauczania Języka Polskiego. Wizyta, a także koncert w wykonaniu polskich studentów cieszyły się dużym zainteresowaniem lokalnych mediów.

Scheduled AKTUALNOŚCI INNE WYDARZENIA

Narodowy Dzień Niepodległości w Sankt Petersburgu 🗓

105 lat temu, 11 listopada 1918 r., Polska odzyskała niepodległość i po 123 latach zaborów powróciła na mapę świata.
14 11.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

Koncert Chopinowski 🗓

8 października, z okazji 174. rocznicy śmierci Fryderyka Chopina w Muzeum Samojłowych w Sankt Petersburgu odbył się tradycyjny Koncert Chopinowski.
18 10.2023 Bez kategorii, MUZYKA, WYDARZENIA