15.04.2019 AKTUALNOŚCI, TEATR, WYDARZENIA

„Emigranci” na Nowej Scenie Teatru Aleksandryjskiego

12 kwietnia na Nowej Scenie Teatru Aleksandryjskiego, przy wsparciu Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, pokazano spektakl „Emigranci” według dramatu Sławomira Mrożka.

Reżyserem spektaklu jest Stanisław Melski (Polska, Wrocław), który gra w spektaklu postać AA, a w jego partnera na scenie XX wcielił się Wsiewołod Chubenko (Rosja, Wołogda). Sztuka napisana w 1973 roku traktuje o spotkaniu dwóch emigrantów w jednym z krajów zachodnich, którzy z różnych powodów znaleźli się za granicą. 

Spotkanie Polaka i Rosjanina na obczyźnie nadaje nowe znaczenie sztuce Mrożka pogłębiając jeszcze dramatyzm postaci. „Emigranci” są zaliczani do najlepszych sztuk napisanych przez zmarłego kilka lat temu polskiego autora. Spektakl miał premierę 13 kwietnia 2011 roku we Wrocławiu w Centrum Kultury Agora. Został dobrze przyjęty zarówno przez publiczność w Petersburgu, jak i krytyków teatralnych.

fot. Denis Szczeglow

Scheduled AKTUALNOŚCI TEATR WYDARZENIA

Narodowy Dzień Niepodległości w Sankt Petersburgu 🗓

105 lat temu, 11 listopada 1918 r., Polska odzyskała niepodległość i po 123 latach zaborów powróciła na mapę świata.
14 11.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

Koncert Chopinowski 🗓

8 października, z okazji 174. rocznicy śmierci Fryderyka Chopina w Muzeum Samojłowych w Sankt Petersburgu odbył się tradycyjny Koncert Chopinowski.
18 10.2023 Bez kategorii, MUZYKA, WYDARZENIA