23.05.2019 AKTUALNOŚCI, NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO, WYDARZENIA

„Czwartkowe Spotkanie Dziecięce”

23 maja Instytut Polski po raz kolejny odwiedziły najmłodsze dzieci poznające język polski w ramach „Czwartkowych Spotkań Dziecięcych”.

Organizowane raz w miesiącu spotkania są wspólną inicjatywą Konsulatu Generalnego RP w Sankt Petersburgu, Instytutu Polskiego w Petersburgu oraz rodziców dzieci z rodzin mieszanych polsko-rosyjskich.

 

Olga Oniszczuk, prowadząca zajęcia pedagog i lektor języka polskiego, tym razem przybliżyła najmłodszym twórczość Fryderyka Chopina, opowiadając przy okazji o miejscach z nim związanych, czyli m.in. Żelazowej Woli  i Warszawie. Na zakończenie, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, wszyscy otrzymali z rąk wicekonsul Edyty Niedźwiedzkiej różnego rodzaju prezenty przywiezione specjalnie z Polski.

 

Pomysłodawczynie, Olga Oniszczuk oraz Magdalena Skibicka, o projekcie: „ Kiedy rok temu wpadłyśmy na pomysł zajęć dla dzieci w Instytucie Polskim w Petersburgu przy wsparciu Konsulatu RP w Petersburgu miałyśmy trójkę maluchów. Naszych. I miałyśmy marzenie. Zaczynałyśmy od paczki kredek, paru kserówek i jednej książeczki z bajkami. Dziś mamy świetny sprzęt, zabawki, biblioteczkę z książkami dla dzieci, materiały dydaktyczne, regularnie rozdawane prezenty i 16 zadowolonych buź różnej narodowości, a także ich rodziców. Pani Dyrektor Ewo Ziółkowska i Konsul Edyto Niedźwiedzka, dziękujemy za zaufanie!”

Scheduled AKTUALNOŚCI >NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA