27.05.2019 AKTUALNOŚCI, LITERATURA, WYDARZENIA

Spotkanie poetyckie „Wszyscy jesteśmy dziećmi”

24 maja w Instytucie Polskim w Petersburgu odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Między wierszami” zatytułowane „Wszyscy jesteśmy dziećmi".

Tym razem, w związku z Dniem Matki oraz Dniem Dziecka, goście mieli okazję usłyszeć polskie wiersze na temat rodzicielstwa i dzieciństwa. Studenci Państwowego Rosyjskiego Instytutu Sztuki Scenicznej, Piotr Siwek i Aleksander Drugow, po raz kolejny zachwycili zebranych swoimi interpretacjami wybranych utworów, m. in. Tadeusza Różewicza, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Anny Kamieńskiej, Siergieja Jesienina i Olega Bundury.

 

Autorkami scenariusza wydarzenia były lektorki języka polskiego: Magdalena Skibicka, Olga Oniszczuk oraz Aleksandra Rusek. Prowadzące zadbały o niepowtarzalny klimat wieczoru, wzruszając gości do łez. Obecne były także przedstawicielki Konsulatu Generalnego RP w Sankt Petersburgu, panie konsul Magdalena Okaj i Bożena Borkowska.

ФОТ. ДЕНИС ЩЕГЛОВ

Scheduled AKTUALNOŚCI LITERATURA WYDARZENIA

🗓

8 kwietnia w Instytucie Polskim odbyło się spotkanie z cyklu „Polacy w Sankt Petersburgu” poświęcone wybitnemu polskiemu architektowi Marianowi Lalewiczowi.
08 04.2024 WYDARZENIA

🗓

Pokaz filmu "Świat Józefa" w reż. Rafała Wieczyńskiego.
24 03.2024 HISTORIA, WYDARZENIA