7.06.2019 AKTUALNOŚCI, NAUKA, WYDARZENIA

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „MONUMENTALITÀ & MODERNITÀ-2019. Tradycje architektoniczne w społeczeństwie postępu”

6 czerwca w Domu Architekta w Petersburgu, przy wsparciu Instytutu Polskiego, odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „MONUMENTALITÀ & MODERNITÀ-2019. Tradycje architektoniczne w społeczeństwie postępu”.

Słuchacze mogli zapoznać się z referatami profesorów Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki na temat: „Powrót do historycznego miasta. Dyskurs o rekonstrukcji tradycyjnej formy urbanistycznej ”(Kinga Racon-Leja), „ Idea monumentalizmu we współczesnym rozwoju przestrzennym Katowic ”(Rafał Błazy), „Przesłanki architektoniczno-urbanistyczne obiektów kultu XX/ XXI wieku w Polsce. W poszukiwaniu nowoczesnej formy architektury monumentalnej ”(Monika Gołub-Korzeniowska), „Niepokorni w sztuce architektury. Jerzy Nowosielski i Bernard Chury ”(Bogusław Podhalański) oraz „Monumentalizm i indywidualizm w twórczości Stanisława Niemczyka”(Jan Kurek). Konferencji towarzyszy wystawa prezentująca polską architekturę okresu międzywojennego «Wieczność i chwila» przygotowaną przez MSZ RP.

Scheduled AKTUALNOŚCI >NAUKA >WYDARZENIA

Koncert Chopinowski 🗓

16 listopada, w Roku Polskiego Romantyzmu, Instytut Polski w Sankt Petersburgu zaprosił na wieczór poświęcony pamięci Fryderyka Chopina.
16 11.2022 MUZYKA, WYDARZENIA

Narodowy Dzień Niepodległości w Sankt Petersburgu 🗓

104 lata temu, 11 listopada 1918 r., Polska odzyskała niepodległość.
15 11.2022 HISTORIA, WYDARZENIA

Dni Pamięci 🗓

W dniach 30 października – 5 listopada w związku z Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP, Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu i organizacji polonijnych odwiedzili mogiły Polaków na cmentarzach Petersburga i Borowicz (obw. nowogrodzki).
05 11.2022 HISTORIA, INNE, WYDARZENIA