7.06.2019 AKTUALNOŚCI, NAUKA, WYDARZENIA

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „MONUMENTALITÀ & MODERNITÀ-2019. Tradycje architektoniczne w społeczeństwie postępu”

6 czerwca w Domu Architekta w Petersburgu, przy wsparciu Instytutu Polskiego, odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „MONUMENTALITÀ & MODERNITÀ-2019. Tradycje architektoniczne w społeczeństwie postępu”.

Słuchacze mogli zapoznać się z referatami profesorów Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki na temat: „Powrót do historycznego miasta. Dyskurs o rekonstrukcji tradycyjnej formy urbanistycznej ”(Kinga Racon-Leja), „ Idea monumentalizmu we współczesnym rozwoju przestrzennym Katowic ”(Rafał Błazy), „Przesłanki architektoniczno-urbanistyczne obiektów kultu XX/ XXI wieku w Polsce. W poszukiwaniu nowoczesnej formy architektury monumentalnej ”(Monika Gołub-Korzeniowska), „Niepokorni w sztuce architektury. Jerzy Nowosielski i Bernard Chury ”(Bogusław Podhalański) oraz „Monumentalizm i indywidualizm w twórczości Stanisława Niemczyka”(Jan Kurek). Konferencji towarzyszy wystawa prezentująca polską architekturę okresu międzywojennego «Wieczność i chwila» przygotowaną przez MSZ RP.

Scheduled AKTUALNOŚCI >NAUKA >WYDARZENIA

Narodowe Czytanie w Sankt Petersburgu 🗓

W sobotę, 9 września, z inicjatywy Kongresu Polaków w Sankt Petersburgu oraz przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP i Instytutu Polskiego Sankt Petersburgu odbyło się XII Narodowe Czytanie.
09 09.2023 LITERATURA, WYDARZENIA