7.06.2019 AKTUALNOŚCI, NAUKA, WYDARZENIA

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „MONUMENTALITÀ & MODERNITÀ-2019. Tradycje architektoniczne w społeczeństwie postępu”

6 czerwca w Domu Architekta w Petersburgu, przy wsparciu Instytutu Polskiego, odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „MONUMENTALITÀ & MODERNITÀ-2019. Tradycje architektoniczne w społeczeństwie postępu”.

Słuchacze mogli zapoznać się z referatami profesorów Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki na temat: „Powrót do historycznego miasta. Dyskurs o rekonstrukcji tradycyjnej formy urbanistycznej ”(Kinga Racon-Leja), „ Idea monumentalizmu we współczesnym rozwoju przestrzennym Katowic ”(Rafał Błazy), „Przesłanki architektoniczno-urbanistyczne obiektów kultu XX/ XXI wieku w Polsce. W poszukiwaniu nowoczesnej formy architektury monumentalnej ”(Monika Gołub-Korzeniowska), „Niepokorni w sztuce architektury. Jerzy Nowosielski i Bernard Chury ”(Bogusław Podhalański) oraz „Monumentalizm i indywidualizm w twórczości Stanisława Niemczyka”(Jan Kurek). Konferencji towarzyszy wystawa prezentująca polską architekturę okresu międzywojennego «Wieczność i chwila» przygotowaną przez MSZ RP.

Scheduled AKTUALNOŚCI >NAUKA >WYDARZENIA

Geolog i podróżnik Karol Bohdanowicz 🗓

5 czerwca przypada 75. rocznica śmierci geologa, geografa i podróżnika Karola Bohdanowicza.
05 06.2022 AKTUALNOŚCI, HISTORIA, WYDARZENIA

Dzień Dziecka w Instytucie Polskim 🗓

1 czerwca Instytut Polski w Sankt Petersburgu zaprosił dzieci z Polskiej Macierzy Szkolnej do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Dziecka.
01 06.2022 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Polskie znaki pamięci w Sankt Petersburgu 🗓

28 maja Polonia i Polacy mieszkający w Sankt Petersburgu, podobnie jak co roku w maju, w ramach Dni Polskiego Dziedzictwa, spotkali się, by odwiedzić polskie znaki pamięci.
30 05.2022 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA