7.06.2019 AKTUALNOŚCI, NAUKA, WYDARZENIA

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „MONUMENTALITÀ & MODERNITÀ-2019. Tradycje architektoniczne w społeczeństwie postępu”

6 czerwca w Domu Architekta w Petersburgu, przy wsparciu Instytutu Polskiego, odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „MONUMENTALITÀ & MODERNITÀ-2019. Tradycje architektoniczne w społeczeństwie postępu”.

Słuchacze mogli zapoznać się z referatami profesorów Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki na temat: „Powrót do historycznego miasta. Dyskurs o rekonstrukcji tradycyjnej formy urbanistycznej ”(Kinga Racon-Leja), „ Idea monumentalizmu we współczesnym rozwoju przestrzennym Katowic ”(Rafał Błazy), „Przesłanki architektoniczno-urbanistyczne obiektów kultu XX/ XXI wieku w Polsce. W poszukiwaniu nowoczesnej formy architektury monumentalnej ”(Monika Gołub-Korzeniowska), „Niepokorni w sztuce architektury. Jerzy Nowosielski i Bernard Chury ”(Bogusław Podhalański) oraz „Monumentalizm i indywidualizm w twórczości Stanisława Niemczyka”(Jan Kurek). Konferencji towarzyszy wystawa prezentująca polską architekturę okresu międzywojennego «Wieczność i chwila» przygotowaną przez MSZ RP.

Scheduled AKTUALNOŚCI NAUKA WYDARZENIA

Konkurs „Literatura bez granic” 🗓

W Międzynarodowym Dniu Tłumacza, 30 września w petersburskiej Bibliotece im. A. S. Puszkina odbyło się uroczyste otwarcie trzeciego sezonu Konkursu Przekładów „Literatura bez granic”.
02 10.2021 AKTUALNOŚCI, LITERATURA, WYDARZENIA

Bałtyk – skrzyżowanie kultur 🗓

W Rosyjskim Muzeum Etnograficznym 30 września została otwarta międzynarodowa wystawa „Bałtyk – skrzyżowanie kultur”.
01 10.2021 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

“A ja nie chcę być księżniczką” 🗓

28 września w Instytucie Polskim w Sankt Petersburgu zagościli rycerze, smoki i księżniczki. Przygody bohaterów książki Grzegorza Kasdepke „A ja nie chcę być księżniczką” z zapartym tchem śledziła i dziecięca publiczność, i dorośli.
28 09.2021 AKTUALNOŚCI, TEATR, WYDARZENIA