13.06.2019 AKTUALNOŚCI, MUZYKA, WYDARZENIA

Koncert w ramach projektu #friday4music

7 czerwca w bibliotece Instytutu Goethego odbył się muzyczny wieczór, podczas którego na zaproszenie Instytutu Polskiego w Petersburgu, wystąpili piosenkarz i aktor Andrey Swiatski z gitarzystą Aleksanderem Wułłą.

Koncert odbył się w ramach projektu #friday4music organizowanego przez Stowarzyszenie Narodowych Instytutów Kultury Unii Europejskiej w Sankt Petersburgu (EUNIC). Goście usłyszeli w języku polskim i rosyjskim przeboje muzyki popularnej oraz klasyczne ballady, m. in. „Piosenkę o mojej Warszawie” , „Niebieską chusteczkę”, „Tę ostatnią niedzielę”, „Czy musimy być na ty”, „Jesienne Róże”. Ponadto wokalista przybliżył publiczności ciekawe, mało znane fakty z życia i twórczości takich artystów jak m. in. Mieczysław Fogg, Anna German, Agnieszka Osiecka, Stanisław Moniuszko czy Jerzy Petersburski.

Od 24 maja do 28 czerwca 2019 roku w każdy piątek o godzinie 18:00 w bibliotece Instytutu Goethego w Petersburgu odbywają się muzyczne wieczory Stowarzyszenia Narodowych Instytutów Kultury Unii Europejskiej w Sankt Petersburgu (EUNIC). Projekt #friday4music to seria koncertów zarówno początkujących, jak i już znanych muzyków. Odwiedzający mogą korzystać z różnorodnego programu przygotowanego przez zaproszonych wykonawców, we współpracy z pięcioma instytutami kultury.

fot. Kira Czernowa

Scheduled AKTUALNOŚCI >MUZYKA >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA