13.06.2019 AKTUALNOŚCI, MUZYKA, WYDARZENIA

Koncert w ramach projektu #friday4music

7 czerwca w bibliotece Instytutu Goethego odbył się muzyczny wieczór, podczas którego na zaproszenie Instytutu Polskiego w Petersburgu, wystąpili piosenkarz i aktor Andrey Swiatski z gitarzystą Aleksanderem Wułłą.

Koncert odbył się w ramach projektu #friday4music organizowanego przez Stowarzyszenie Narodowych Instytutów Kultury Unii Europejskiej w Sankt Petersburgu (EUNIC). Goście usłyszeli w języku polskim i rosyjskim przeboje muzyki popularnej oraz klasyczne ballady, m. in. „Piosenkę o mojej Warszawie” , „Niebieską chusteczkę”, „Tę ostatnią niedzielę”, „Czy musimy być na ty”, „Jesienne Róże”. Ponadto wokalista przybliżył publiczności ciekawe, mało znane fakty z życia i twórczości takich artystów jak m. in. Mieczysław Fogg, Anna German, Agnieszka Osiecka, Stanisław Moniuszko czy Jerzy Petersburski.

Od 24 maja do 28 czerwca 2019 roku w każdy piątek o godzinie 18:00 w bibliotece Instytutu Goethego w Petersburgu odbywają się muzyczne wieczory Stowarzyszenia Narodowych Instytutów Kultury Unii Europejskiej w Sankt Petersburgu (EUNIC). Projekt #friday4music to seria koncertów zarówno początkujących, jak i już znanych muzyków. Odwiedzający mogą korzystać z różnorodnego programu przygotowanego przez zaproszonych wykonawców, we współpracy z pięcioma instytutami kultury.

fot. Kira Czernowa

Scheduled AKTUALNOŚCI >MUZYKA >WYDARZENIA

Narodowe Czytanie w Sankt Petersburgu 🗓

W sobotę, 9 września, z inicjatywy Kongresu Polaków w Sankt Petersburgu oraz przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP i Instytutu Polskiego Sankt Petersburgu odbyło się XII Narodowe Czytanie.
09 09.2023 LITERATURA, WYDARZENIA