21.06.2019 AKTUALNOŚCI, LITERATURA, WYDARZENIA

„Siedemnaście zwierząt” Roberta Pucka w ramach „Letnich czytań”

19 czerwca w księgarni "Poriadok słow” w Petersburgu w ramach „Letnich czytań” można było posłuchać fragmentów książki polskiego eseisty i tłumacza Roberta Pucka, „Siedemnaście zwierząt”.

Fragmenty książki Pucka, przetłumaczone przez Olgę Morozową na język rosyjski (Petersburg: Wydawnictwo Ivan Limbach, 2018), przeczytała Sofia Betehtina, aktorka Teatru Deszczu, a sylwetkę autora przybliżyła gościom dyrektor Instytutu Polskiego, Ewa Ziółkowska. Tego wieczoru zaprezentowano również fragmenty książek autorów z Finlandii, Norwegii i Republiki Serbskiej.

Zarówno Pucek, jak i drugi polski kandydat, Jakub Małecki z powieścią „Ślady” (Kraków: SQN, 2016), mają szansę zostać najlepszymi pisarzami zagranicznym w konkursie „Czytajacy Petersburg”

Zachęcamy do głosowania na polskich autorów na stronieBiblioteki im. W.W. Majakowskiego: https://pl.spb.ru/lib/projects/pages/readers-2019/poll/ .

fot. Pawel Szczukin, Ewa Ziółkowska

Scheduled AKTUALNOŚCI >LITERATURA >WYDARZENIA

Narodowe Czytanie w Sankt Petersburgu 🗓

W sobotę, 9 września, z inicjatywy Kongresu Polaków w Sankt Petersburgu oraz przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP i Instytutu Polskiego Sankt Petersburgu odbyło się XII Narodowe Czytanie.
09 09.2023 LITERATURA, WYDARZENIA