30.07.2019 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Młodzież ze Słupska w Petersburgu

30 lipca w Instytucie Polskim w Petersburgu gościły uczennice ze Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słupsku . Przyjechały wraz z nauczycielami do miasta nad Newą w ramach projektu Polsko-Rosyjskiej Wymiany Młodzieży.

Dyrektor Instytutu, Ewa Ziółkowska przedstawiła prezentację i opowiedziała gościom o misji i działalności Instytutu Polskiego w Petersburgu oraz realizowanych aktualnie projektach, a także wręczyła pamiątkowe gadżety. Uczennice i nauczyciele podzielili się wrażeniami z wizyty w Petersburgu oraz opowiedzieli o realizowanym w ramach wymiany projekcie przyrodniczym wspieranym przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia . Wizyta zakończyła się przekazaniem przez uczennice na ręce dyrektor instytutu książek i albumów, m. in. o Słupsku i województwie pomorskim, które zasilą zbiory biblioteki.

Scheduled AKTUALNOŚCI >INNE >WYDARZENIA

Narodowe Czytanie w Sankt Petersburgu 🗓

W sobotę, 9 września, z inicjatywy Kongresu Polaków w Sankt Petersburgu oraz przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP i Instytutu Polskiego Sankt Petersburgu odbyło się XII Narodowe Czytanie.
09 09.2023 LITERATURA, WYDARZENIA