30.07.2019 AKTUALNOŚCI, INNE, WYDARZENIA

Młodzież ze Słupska w Petersburgu

30 lipca w Instytucie Polskim w Petersburgu gościły uczennice ze Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słupsku . Przyjechały wraz z nauczycielami do miasta nad Newą w ramach projektu Polsko-Rosyjskiej Wymiany Młodzieży.

Dyrektor Instytutu, Ewa Ziółkowska przedstawiła prezentację i opowiedziała gościom o misji i działalności Instytutu Polskiego w Petersburgu oraz realizowanych aktualnie projektach, a także wręczyła pamiątkowe gadżety. Uczennice i nauczyciele podzielili się wrażeniami z wizyty w Petersburgu oraz opowiedzieli o realizowanym w ramach wymiany projekcie przyrodniczym wspieranym przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia . Wizyta zakończyła się przekazaniem przez uczennice na ręce dyrektor instytutu książek i albumów, m. in. o Słupsku i województwie pomorskim, które zasilą zbiory biblioteki.

Scheduled AKTUALNOŚCI >INNE >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA