12.08.2019 AKTUALNOŚCI, SZTUKA, WYDARZENIA

Wystawa „Indywidualności polskie”

19 sierpnia w Centrum Muzealno-Wystawienniczym „ROSFOTO” odbył się wernisaż wystawy Krzysztofa Gierałtowskiego pt. „Indywidualności polskie” zorganizowanej przy wsparciu Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu.

W otwarciu wystawy wziął udział autor zdjęć, Krzysztof Gierałtowski, który opowiedział m. in. o okolicznościach ich powstania. Wybitny polski fotografik, laureat wielu prestiżowych nagród, na fotografiach uwiecznił portrety współczesnych polskich pisarzy, aktorów, reżyserów, polityków i architektów. Gości przywitała dyrektor instytutu, Ewa Ziółkowska oraz wicedyrektor Rosfoto, Anna Andriejewna Gołubiewa. Poprzednio wystawa była prezentowana w Paryżu, Pradze, Wilnie, Aachen, a ostatnio w Niżnym Nowgorodzie.

Następnego dnia #KrzysztofGierałtowski spotkał się w Rosfoto z dziennikarzami, a także z osobami zainteresowanymi jego twórczością oraz miłośnikami fotografii artystycznej.

Wystawę w МузейРОСФОТО/Rosphoto museum można oglądać do dnia 22 września. 

Scheduled AKTUALNOŚCI >SZTUKA >WYDARZENIA

Urodziny Chopina w Sankt Petersburgu 🗓

213. urodziny Fryderyka Chopina, z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, świętowano tradycyjnie w salonie Muzeum Aktorów Samojłowych.
09 03.2023 MUZYKA, WYDARZENIA

Pamięć o królu 🗓

12 lutego, w 225. rocznicę śmierci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w bazylice p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy Newskim Prospekcie w Sankt Petersburgu została odprawiona uroczysta msza święta.
12 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA

83. rocznica deportacji 🗓

10 lutego, w 83. rocznicę pierwszej masowej deportacji naszych rodaków na Wschód w Sankt Petersburgu uczczono pamięć tysięcy ofiar wywózek.
10 02.2023 HISTORIA, WYDARZENIA