12.08.2019 AKTUALNOŚCI, SZTUKA, WYDARZENIA

Wystawa „Indywidualności polskie”

19 sierpnia w Centrum Muzealno-Wystawienniczym „ROSFOTO” odbył się wernisaż wystawy Krzysztofa Gierałtowskiego pt. „Indywidualności polskie” zorganizowanej przy wsparciu Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu.

W otwarciu wystawy wziął udział autor zdjęć, Krzysztof Gierałtowski, który opowiedział m. in. o okolicznościach ich powstania. Wybitny polski fotografik, laureat wielu prestiżowych nagród, na fotografiach uwiecznił portrety współczesnych polskich pisarzy, aktorów, reżyserów, polityków i architektów. Gości przywitała dyrektor instytutu, Ewa Ziółkowska oraz wicedyrektor Rosfoto, Anna Andriejewna Gołubiewa. Poprzednio wystawa była prezentowana w Paryżu, Pradze, Wilnie, Aachen, a ostatnio w Niżnym Nowgorodzie.

Następnego dnia #KrzysztofGierałtowski spotkał się w Rosfoto z dziennikarzami, a także z osobami zainteresowanymi jego twórczością oraz miłośnikami fotografii artystycznej.

Wystawę w МузейРОСФОТО/Rosphoto museum można oglądać do dnia 22 września. 

Scheduled AKTUALNOŚCI >SZTUKA >WYDARZENIA

Narodowe Czytanie w Sankt Petersburgu 🗓

W sobotę, 9 września, z inicjatywy Kongresu Polaków w Sankt Petersburgu oraz przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP i Instytutu Polskiego Sankt Petersburgu odbyło się XII Narodowe Czytanie.
09 09.2023 LITERATURA, WYDARZENIA